repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

Ceny biletów:

  • bilet normalny: 20 zł

DKF Politechnika w KNH

Od kochających kino młodych, dla wszystkich spragnionych o nim rozmowy. DKF Politechniki Wrocławskiej wychodzi ze ścian uczelni prosto w progi Kina Nowe Horyzonty, prezentując format dwóch seansów w miesiącu powiązanych ze sobą podejmowaną problematyką.

Grudzień

To nie jest surrealizm

Czy można ufać własnym zmysłom, kiedy dzień i noc zaczynają wyglądać identycznie? Logika podpowiada, że to sprawka gęstych mgieł, narastających opadów śniegu i wszechogarniającej ciemności. Ale czy na pewno? W grudniu zburzymy logiczny porządek i przyjrzymy się filmom, które nie pozwalają wierzyć we wszystko, co widzi się na ekranie. Wspólnie doświadczymy wizji z pogranicza snu i jawy za sprawą seansów utrzymanych w klimatach grozy i surrealizmu... Suspiria porwie nas w opętańczy taniec zagadek i niedopowiedzeń, a Opętanie zostawi z refleksją na temat wartości pozornie dobrze znanej nam rzeczywistości. Podczas dyskusji postaramy się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób dokonać ekspresji myśli i uczuć, których z różnych powodów nie dało się przekazać prostymi słowami. Zastanowimy się również, dlaczego taniec sprawdza się w tym tak dobrze.

Listopad

Na antenie

Żarzące się na czerwono znaki ON AIR i Cisza na planie! okrywają kulisy programów telewizyjnych zasłoną milczenia. W listopadzie zajrzymy za tę kurtynę, by zobaczyć co się kryje „na antenie”. Będziemy obserwować, w jaki sposób rozrywka jest tworzona, a informacja kreowana. Wnikniemy w relacje dominacji, ukrytych reguł i we wszystko to, czego trzymający pilota widz nie widzi z pozycji wygodnego fotela. Do dyskusji posłużą nam dwa klasyki kinowe: Truman Show obudzi wątpliwość, jak bardzo fikcja imituje w naszym życiu realność, a Człowiek z Marmuru pokaże, ile kosztuje walka o prawdę.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!