repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

ceny biletów:

  • bilet normalny: 22zł
  • bilet klubowy (z kartą przyjaciela kina): 20 zł

HerStory

cykl

Porozmawiaj z nią

raz w miesiącu

O tym, jak kino opowiada o kobietach.

O tym, jak wygląda praca twórczyń w przemyśle filmowym. O tym, jak kobiece spojrzenie zmienia perspektywę. Wejdź w dialog i poszukaj z nami feministycznych tropów na wielkim ekranie. Wspólnie z Fundacją Herstory zapraszamy na comiesięczne spotkania, podczas których z zaproszonymi gościniami będziemy rozmawiać o kinie kobiet. Obejrzane filmy posłużą nam jako punkt wyjścia do szerszej dyskusji na temat nierówności, stereotypów, demontowania schematów i doświadczeń reżyserek czy producentek.

7 grudnia

Gościniami pokazu będą Klaudia Grzyb i Maja Jakóbczyk - seksuolożki i edukatorki seksualne z kolektywu Ciao.Wro. Spotkanie poprowadzą: Anna Maria Łozińska i Klaudia Pańczyszyn.

23 listopada

Gościniami pokazu będą Zuzanna Kownacka z Kolektywu Lesstorie oraz Lena Bielska – psychoterapeutka Gestalt, trenerka antydyskryminacyjna i wendo, prezeska Herstory. Spotkanie poprowadzą: Anna Maria Łozińska i Klaudia Pańczyszyn.

12 października

Gośćmi pokazu będą: Nina Ptak – członkini zarządu Stowarzyszenia NOMADA, w którym prowadzi zespół zajmujący się wspieraniem osób migranckich i uchodźczych z doświadczeniem GBV (gender-based violence) oraz Filip Rakoczy-Nazimek – prawnik, nauczyciel akademicki, współpracuje z NOMADĄ od 2018 r.

Spotkanie poprowadzą: Anna Maria Łozińska i Klaudia Pańczyszyn.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!