repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Szczęściara, reż. John Sheedy

Informacje praktyczne

  • Zapisy na nowy semestr rozpoczną się 17 maja 2021 roku.
  • Cena biletu na pojedyncze zajęcia: 13 zł (od ucznia)
  • Cena karnetu na siedem spotkań: 70 zł (od ucznia)
  • Opiekunowie grup mają zagwarantowany bezpłatny wstęp
  • Istnieje możliwość wyboru pojedynczych seansów z całorocznego programu

Katalog można znaleźć tutaj

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Pierwsze skojarzenie z hasłem "film edukacyjny" zazwyczaj przywodzi na myśl nudne i długie pokazy, połączone z jeszcze nudniejszymi wykładami. W ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej już od ponad 15 lat obalamy ten stereotyp i udowadniamy, że nauczanie poprzez kino to jeden z najlepszych sposób na zdobycie wiedzy oraz kompetencji.

Projekt NHEF skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach spotkań zapraszamy na wyjątkowe pokazy filmowe, prelekcje, analizy i dyskusje przygotowane przez ekspertów z różnych dziedzin (m.in. filmoznawcy, socjolodzy, psycholodzy czy kulturoznawcy), realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Dodatkowo przygotowujemy materiały dydaktyczne dla nauczycieli, proponujemy także oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze lekcji.

Nasz program powiązany jest z podstawą programową polskiego szkolnictwa i organizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapisy na rok szkolny 2021/2022 rozpoczynają się 17 maja 2021.

Wyślij zgłoszenie

Jak to działa?

Chęć udziału w projekcie mogą zgłaszać nauczyciele, zapisując swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli można znaleźć tutaj).

Tegoroczna edycja programu, będzie dostosowana do sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo nauczycielek i nauczycieli oraz uczennic i uczniów, w tym roku dostępna będzie elastyczna forma udziału w programie. W praktyce oznacza to, że szkoły będą mogły łączyć projekcje w kinie z seansami online w wygodny dla siebie sposób.

Najważniejsze zmiany wprowadzone dla komfortu uczestników, to:

  • możliwość realizowania projektu w wersji stacjonarnej, online lub hybrydowej, 

  • swoboda w zmianie formy uczestnictwa ze stacjonarnego na online (w przypadku ponownego zamknięcia kin lub decyzji o nauczaniu zdalnym),

  • ograniczenie liczby osób na seansach stacjonarnych na sali kinowej zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS,

  • realizacja indywidualnych seansów stacjonarnych dla jednej lub kilku klas z tej samej szkoły z wideo prelekcjami i omówieniami filmów (zapisy po kontakcie z koordynatorem)

Każdy z seansów połączony jest z prelekcją lub analizą multimedialną, związaną z zagadnieniem prezentowanym w filmie. Dodatkowo, nauczyciele otrzymują interdyscyplinarne materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas zajęć szkolnych lub przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu

Kontakt 

Justyna Oczkowska

tel. 698 166 947

j.oczkowska@kinonh.pl

Opisy cykli oraz katalog z filmami

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!