repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Niezwykłe lato z Tess, reż. Steven Wouterlood

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Pierwsze skojarzenie z hasłem "film edukacyjny" zazwyczaj przywodzi na myśl nudne i długie pokazy, połączone z jeszcze nudniejszymi wykładami. W ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej już od ponad 10 lat obalamy ten stereotyp i udowadniamy, że nauczanie poprzez kino to jeden z najlepszych sposób na zdobycie wiedzy oraz kompetencji.

Projekt NHEF skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach spotkań zapraszamy na wyjątkowe pokazy filmowe, prelekcje, analizy i dyskusje przygotowane przez ekspertów z różnych dziedzin (m.in. filmoznawcy, socjolodzy, psycholodzy czy kulturoznawcy), realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Dodatkowo przygotowujemy materiały dydaktyczne dla nauczycieli, proponujemy także oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze lekcji.

Nasz program powiązany jest z podstawą programową polskiego szkolnictwa i organizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapisy na rok szkolny 2020/2021 rozpoczynają się 15 maja 2020.

Wyślij zgłoszenie

Jak to działa?

Chęć udziału w projekcie mogą zgłaszać nauczyciele, zapisując swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli można znaleźć tutaj). Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, od października do kwietnia, we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Każdy z seansów połączony jest z prelekcją lub analizą multimedialną, związaną z zagadnieniem prezentowanym w filmie. Dodatkowo, nauczyciele otrzymują interdyscyplinarne materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas zajęć szkolnych lub przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu.

Informacje praktyczne

  • Zapisy na nowy semestr rozpoczną się 15 maja 2020 roku.
  • Cena biletu na pojedyncze zajęcia: 12 zł (od ucznia)
  • Cena karnetu na siedem spotkań: 70 zł (od ucznia)
  • Opiekunowie grup mają zagwarantowany bezpłatny wstęp
  • Szkoły publiczne mogą wykupić bilety i karnety w ramach projektu Szkoła w Mieście
  • Istnieje możliwość wyboru pojedynczych seansów z całorocznego programu

W tym roku zapraszamy także na NHEF online.

Formularz zgłoszeniowy i program

Kontakt 

Justyna Oczkowska

tel. 698 166 947

j.oczkowska@kinonh.pl

Opisy cykli oraz katalog z filmami

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!