repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

10 kwi / śr
plakat

Nędznicy

Les Misérables

reż. Ladj Ly

czas: 102’
produkcja: Francja 2019
obsada: Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djibril Zonga, Issa Perica
język: francuski

gatunek: dramat, kryminał, thriller

Seans odbędzie się z nośnika cyfrowego.

Seans poprzedzony prelekcją i zwieńczony dyskusją.

Prelekcję przed seansem wygłosi Krzysztof Dubownik (DKF Politechnika), a w dyskusji po filmie towarzyszyć mu będzie Michał Duszyński (DKF Politechnika).

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. Nędznicy to jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca 12 nominacji do Cezarów i trzech statuetek Lumières Awards, w tym dla Najlepszego Filmu, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad dwa miliony widzów).

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!