repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

edukacja

Łączymy przyjemne z pożytecznym od początku istnienia Nowych Horyzontów. W ofercie naszego kina można znaleźć szereg autorskich, innowacyjnych projektów edukacyjnych - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Multimedialne prelekcje, wykłady, dyskusje, interdyscyplinarne warsztaty i spotkania z gośćmi - wszystko w komfortowych warunkach i pod okiem doświadczonej kadry.

Akademie

Klasyczne i kultowe filmy w nowej odsłonie: w ramach Akademii filmowych w Kinie Nowe Horyzonty zapraszamy na pokazy arcydzieł światowej i polskiej kinematografii, każdorazowo poprzedzone wykładami cenionych filmoznawców czy krytyków.

Akademia Kina Światowego

Współczesne filmowe klasyki, obsypane nagrodami na najważniejszych festiwalach. Od 26 czerwca do 7 sierpnia zapraszamy na specjalną odsłonę Akademii Kina Światowego, w ramach której zaprezentujemy 12 wybitnych filmów - przykłady nowego kanonu kinematografii i kamienie milowe w rozwoju kina. W ciągu najbliższych tygodni w każdy piątek wieczorem wyświetlimy dwa tytuły, które pierwotnie znalazły się w programie IV semestru Akademii. Choć pandemia pokrzyżowała nasze plany, w czerwcu i lipcu będzie okazja, aby nadrobić straty.

Akademia Polskiego Filmu

Sto lat polskiej kinematografii - od 1908 roku do czasów współczesnych. Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs, w ramach którego ukazujemy bogaty dorobek polskiego kina fabularnego w szerokim spektrum nazwisk, gatunków i tematów. W programie znalazło się blisko 100 tytułów, w tym perły z samych początków rodzimego przemysłu filmowego.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!