repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

edukacja

Łączymy przyjemne z pożytecznym od początku istnienia Nowych Horyzontów. W ofercie naszego kina można znaleźć szereg autorskich, innowacyjnych projektów edukacyjnych - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Multimedialne prelekcje, wykłady, dyskusje, interdyscyplinarne warsztaty i spotkania z gośćmi - wszystko w komfortowych warunkach i pod okiem doświadczonej kadry.

Akademie filmowe

Klasyczne i kultowe filmy w nowej odsłonie: w ramach Akademii filmowych w Kinie Nowe Horyzonty zapraszamy na pokazy arcydzieł światowej i polskiej kinematografii, każdorazowo poprzedzone wykładami cenionych filmoznawców czy krytyków.

Akademia Kina Światowego

W związku z obecną sytuacją pandemiczną zawieszamy Akademię Kina Światowego na jeden semestr. Skomplikowana sytuacja z pozyskaniem licencji zagranicznych na pokazy online uniemożliwia nam standardowe przeprowadzenie zajęć. Nie mamy pewności, że po otwarciu kina nie zostaną znów zamknięte. Nie chcemy utrudniać Państwu kolejnego semestru, dlatego postanowiliśmy zawiesić jeden semestr. Wierzymy, że w październiku sytuacja będzie już na tyle stabilna, iż będziemy mogli wrócić z zajęciami.

Akademia Polskiego Filmu

Akademia Polskiego Filmu: kino współczesne to roczny autorski kurs organizowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny (FINA) realizowany w Kinie Nowe Horyzonty. W ramach kursu prezentowane są filmy, które powstały w latach 1989-2016, wybrane spośród trzydziestu reżyserów należących do różnych pokoleń - od pokolenia Kolumbów do debiutantów ostatnich lat.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!