repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
fot. Patryk Straszak

Dostępność

Udogodnienia

Pętla indukcyjna

W kasach kina można skorzystać z pętli indukcyjnej. Z pętli indukcyjnej można również skorzystać we wszystkich salach kinowych.

Osoby, które chcą skorzystać z pętli indukcyjnej na wybranym seansie, proszone są o wcześniejszą informację mailową pod adresem sprzedaz@kinonh.pl lub telefoniczną pod numerem +48 532 726 581. Dzięki temu będziemy mogli przygotować system pętli na wskazanym seansie. Liczba odbiorników pętli jest ograniczona (równocześnie z odbiorników na sali może korzystać pięć osób).

Winda

Na parterze kina znajduje się bezprogowa winda. Winda zlokalizowana jest tuż za kasami kina – naprzeciwko bistro. Winda wyposażona jest w system głośnomówiący i przyciski z alfabetem Braille’a. Windą można wjechać na każde piętro kina.

Toalety

Na każdym piętrze kina znajdują się toalety dla osób z niepełnosprawnością. Ogólne toalety damskie i męskie znajdują się na półpiętrze oraz na drugim piętrze.

Na parterze toaleta dla osób z niepełnosprawnością zlokalizowana jest w bocznej części holu za salą numer 2 i bistro. Aby do niej trafić, należy przejść przez szklane drzwi na klatkę schodową. Toaleta znajduje się pięć metrów dalej, po lewej stronie.

Na pierwszym piętrze toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na końcu holu (za salą numer 4), za szklanymi drzwiami, po prawej stronie. Główne toalety damskie i męskie znajdują się na półpiętrze, konieczne jest pokonanie klatki schodowej.

Na drugim piętrze toalety znajdują się we wnęce po prawej stronie od schodów, w pobliżu windy. Są tu zarówno toaleta dla osób z niepełnosprawnościami jak i ogólne toalety damskie i męskie.

Sale z miejscami dla osób poruszających się na wózku

Na każdej sali znajdują się miejsca dla osób poruszających się na wózkach. Informacje o ich ilości i usytuowaniu można znaleźć poniżej w opisach konkretnych sal.

Bilet z miejscem dla osoby poruszającej się na wózku można wykupić w kasie kina. Można także dokonać rezerwacji telefonicznie pod numerem +48 532 726 581, a następnie odebrać bilety w kasie najpóźniej 15 minut przed startem seansu.

Obniżone blaty na kasach oraz bistro

W kasach kina przy dwóch stanowiskach znajduje się obniżony blat. Obniżony blat jest również zamontowany przy kasie w bistro.

Osoby towarzyszące

Wstęp dla osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnościami jest bezpłatny na wszystkie wydarzenia (darmową wejściówkę należy odebrać w kasach kina).

Pies przewodnik

Do kina można również wchodzić z psem przewodnikiem.

Przestrzenie

Kino Nowe Horyzonty to duże, przestrzenne kino studyjne. Znajduje się tutaj dziewięć sal kinowych rozmieszczonych na trzech kondygnacjach. W kinie działa również bistro oraz księgarnia. Na parterze i pierwszym piętrze dostępne są stoły do pracy czy nauki.

Lokalizacja

Kino Nowe Horyzonty znajduje się w ścisłym centrum miasta na ulicy Kazimierza Wielkiego 19a-21 we Wrocławiu. Kino jest zlokalizowane w budynku Wratislavia Tower.

Dojazd i parking

Do kina można dojechać samochodem. Od strony ulicy Świętego Antoniego znajduje się niezależny od kina, płatny parking podziemny.

Kino znajduje się w odległości około 50 metrów od najbliższych przystanków Rynek oraz Narodowe Forum Muzyki. Do kina można dojechać tramwajami linii 3, 6, 7, 10, 11, 12, 13 i 18 oraz autobusami linii K, 132 i 142.

Wejścia

Do kina można dostać się wejściem głównym od strony ulicy Kazimierza Wielkiego lub wejściem bocznym od ulicy Świętego Antoniego.

Od ulicy Kazimierza Wielkiego znajdują się trzy pary szklanych drzwi oraz dwie dodatkowe pary szklanych drzwi ewakuacyjnych. Wejścia te są bezprogowe.

Od ulicy Świętego Antoniego znajduje się jedna para szklanych drzwi. Do tego wejścia prowadzi kilka stopni schodów.

Parter – hol główny

Na parterze znajduje się hol główny kina. Jest to duża, otwarta przestrzeń. Na tym piętrze ulokowane są:

 • kasy – usytuowane na wprost wejścia głównego od strony ulicy Kazimierza Wielkiego. Przy dwóch stanowiskach znajduje się wysoki blat, przy dwóch pozostałych blat jest obniżony. Jedno ze stanowisk kasowych wyposażone jest w pętlę indukcyjną, jest ono oznaczone naklejką z symbolem pętli indukcyjnej. Pracownicy kas służą pomocą i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. W kasach można płacić gotówką oraz kartą płatniczą.

 • sala 1 – największa sala kinowa znajduje się obok wejścia od ulicy Świętego Antoniego. Na sali w rzędzie trzecim znajdują się cztery miejsca dla osób poruszających się na wózkach. Miejsca te umieszczone są z boku rzędu. By wejść na salę wejściem bezprogowym, należy poinformować o takiej potrzebie obsługę kina lub pracownika kasy, który pomoże w dotarciu na salę.

 • sala 2 – znajduje się na końcu holu, w pobliżu szklanych drzwi prowadzących do toalet. Dwa miejsca dla osób poruszających się na wózkach znajdują się w rzędzie dziesiątym, tuż obok wejścia. Na drodze do rzędu dziesiątego nie ma schodów ani progów. Schody prowadzą do niższych rzędów.

 • sala 3 – znajduje się najbliżej wejścia i kas, w okolicy windy. Dwa miejsca dla osób poruszających się na wózkach znajdują się w rzędzie dziesiątym, tuż obok wejścia. Na drodze do rzędu dziesiątego nie ma schodów ani progów. Schody prowadzą do niższych rzędów.

 • toalety – na końcu holu znajdują się szklane drzwi prowadzące do toalet. Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się po lewej stronie. Główne toalety damskie i męskie znajdują się na półpiętrze, konieczne jest pokonanie klatki schodowej.

 • bistro – w holu znajduje się bistro, w którym można zakupić jedzenie i napoje. Dookoła jest też strefa ze stołami, krzesłami i fotelami. Napoje zakupione w bistro można zabrać ze sobą na salę kinową. W bistro można płacić kartą oraz gotówką.

 • Księgarnia Filmowa Tajne Komplety – ulokowana jest w okolicy sali 1. W księgarni można zakupić książki, filmy oraz plakaty i pocztówki filmowe.

Piętro 1

Na pierwsze piętro kina można dostać się głównymi schodami, klatką schodową od strony toalet lub windą. Na holu piętra usytuowane są siedziska, stoły i krzesła do odpoczynku i pracy. Znajdują się tutaj:

 • sala 4 – ulokowana jest na końcu holu, blisko szklanych drzwi prowadzących na klatkę schodową i do toalet. W pierwszym rzędzie wyznaczone są dwa miejsca dla osób poruszających się na wózkach. Na drodze do rzędu pierwszego nie ma schodów ani progów. Schody prowadzą do wyższych rzędów.

 • sala 5 – znajduje się na początku holu, po prawej stronie od głównych schodów. W pierwszym rzędzie wyznaczone są dwa miejsca dla osób poruszających się na wózkach. By wejść na salę wejściem bezprogowym, należy poinformować o takiej potrzebie obsługę kina lub pracownika kasy, który pomoże w dotarciu na salę.

 • sala 6 – znajduje się po lewej stronie od głównych schodów. W pierwszym rzędzie wyznaczone są dwa miejsca dla osób poruszających się na wózkach. By wejść na salę wejściem bezprogowym, należy poinformować o takiej potrzebie obsługę kina lub pracownika kasy, który pomoże w dotarciu na salę.

 • toaleta dla osób z niepełnosprawnościami – znajduje się po prawej stronie za szklanymi drzwiami na końcu holu. Schodami w dół można też dostać się do głównych toalet damskich i męskich.

Piętro 2

Na drugie piętro można dostać się głównymi schodami lub windą. Na holu piętra znajdują się stoły i krzesła do odpoczynku i pracy. Są tutaj:

 • sala 7 – znajduje się na końcu holu po lewej stronie. W pierwszym rzędzie wyznaczone są dwa miejsca dla osób poruszających się na wózkach. By wejść na salę wejściem bezprogowym, należy poinformować o takiej potrzebie obsługę kina lub pracownika kasy.

 • sala 8 – znajduje się po lewej stronie od głównych schodów. W pierwszym rzędzie wyznaczone są dwa miejsca dla osób poruszających się na wózkach. By wejść na salę wejściem bezprogowym, należy poinformować o takiej potrzebie obsługę kina lub pracownika kasy, który pomoże w dotarciu na salę.

 • sala 9 – znajduje się po prawej stronie od głównych schodów. W pierwszym rzędzie wyznaczone są dwa miejsca dla osób poruszających się na wózkach. By wejść na salę wejściem bezprogowym, należy poinformować o takiej potrzebie obsługę kina lub pracownika kasy, który pomoże w dotarciu na salę.

 • toalety – znajdują się we wnęce po prawej stronie od głównych schodów, niedaleko windy. Są tu zarówno toaleta dla osób z niepełnosprawnościami jak i ogólne toalety damskie i męskie.

Obsługa

Pracownicy kina noszą czarne polówki lub bluzy z różowymi elementami i logotypem kina. W razie jakichkolwiek problemów, potrzeb czy pytań zawsze można zwrócić się do pracowników, którzy są chętni do pomocy.

Dostępne cykle

Kino Nowe Horyzonty ma w swojej ofercie następujące cykle dostosowane dla osób o szczególnych potrzebach:

 • Kino bez barier – dostępne pokazy filmowe. Prezentowane filmy są zaopatrzone w audiodeskrypcję i napisy dla osób z dysfunkcją słuchu oraz tłumaczenie na Polski Język Migowy. Pokazy odbywają się dwa razy w tygodniu – we wtorki o godzinie 18:00 i czwartki o godzinie 13:00. Bilety w cenie 8 złotych.

 • Dobre wrażenia – pokazy przyjazne sensorycznie. Kierowane do młodych widzów ze spektrum autyzmu i wszystkich innych, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. W czasie projekcji światła na sali są tylko delikatnie przyciemnione, a dźwięk jest przyciszony. Przed seansem nie gramy spotów reklamowych, by nie rozpraszać uwagi, a w trakcie filmu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy. Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę o godzinie 12:00. Bilety w cenie 17 złotych. Za okazaniem orzeczenia opiekun wchodzi za darmo.

 • Adapter. Kino bez barier – dostępne pokazy filmowe organizowane we współpracy z fundacją Katarynka. Wyświetlane są filmy z dostępną audiodeskrypcją oraz z napisami dla niesłyszących. Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w niedziele o godzinie 16:00. Bilety w cenie 8 złotych.

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!