repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Parasite, reż. Bong Joon-ho

Filmowe spotkania psychoanalityczne

Między słowami

raz w miesiącu

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo zamykamy Kino Nowe Horyzonty od 20 marca do 18 kwietnia 2021 roku (przy czym zaznaczamy, że termin może ulec zmianie). Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

Kino ma prawdziwą moc terapeutyczną. Wspólnie z Oddziałem Dolnośląsko- Opolskim Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszamy na wiosenną odsłonę cyklu Między słowami - serię pokazów wyjątkowych filmów, połączonych ze spotkaniami z praktykami psychoanalizy. Razem spoglądamy na film z różnych perspektyw, analizujemy i poszukujemy nowych znaczeń. Bilety na marcowy pokaz już w sprzedaży!

W programie najnowszej odsłony cyklu Między słowami przyjrzymy się bliżej czterem znakomitym filmom, które zostały obsypane nagrodami na międzynarodowych festiwalach i zdobyły uznanie krytyków.

Na dobry początek zapraszamy na pokaz sensacji ostatniej gali rozdania Oscarów - nagrodzony aż czterema statuetkami Akademii (w tym dla najlepszego filmu) Parasite Joon-ho Bonga. Polskim akcentem wiosennej edycji Między słowami będzie Fuga Agnieszki Smoczyńskiej, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia kobiety cierpiącej na tytułową fugę dysocjacyjną - całkowitą amnezję wsteczną. W roli głównej Gabriela Muskała - aktorka i autorka scenariusza jednocześnie, która koncertowo oddaje niepokoje, rozgoryczenie i wewnętrzne rozdarcie głównej bohaterki. Świetnym punktem wyjścia do rozmowy pod kątem psychoanalitycznym będzie także Niedosyt w reżyserii Carlo Mirabelli-Davisa, z fantastyczną Halley Bennet w roli kobiety uwięzionej w "złotej klatce" domowych konwenansów. Na zakończenie cyklu zobaczymy wyróżniony trzema nagrodami na MFF w Wenecji Babyteeth Shannona Murphy'ego, słodko-gorzką historię poważnie chorej nastolatki, która zakochuje się w chłopaku z problemami.

Spotkania prowadzi Iza Grad.

brak nadchodzących seansów
indeks cyklu

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!