repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

19 cze / śr

Walkower

reż. Jerzy Skolimowski

czas: 77’
produkcja: Polska 1965
obsada: Jerzy Skolimowski, Aleksandra Zawieruszanka, Krzysztof Chamiec
język: polski

gatunek: dramat obyczajowy

Seans odbędzie się z nośnika cyfrowego.

Drugi film fabularny Jerzego Skolimowskiego, laureata wielu międzynarodowych festiwali filmowych, w tym Międzynarodowych Festiwali Filmowych w Cannes, Berlinie i Wenecji. Wielokrotnie nagradzanego Orłami – nagrodami Polskiej Akademii Filmowej.

Przypadkowe spotkanie po latach Andrzeja i Teresy. Przed laty kobieta doprowadziła do wyrzucenia mężczyzny ze studiów, teraz oboje mają podjąć pracę w tym samym kombinacie. Andrzej rezygnuje i postanawia wziąć udział w turnieju bokserskim. Tam jednak trafia na lepszego od siebie i rezygnuje z walki. Teresa zrażona nowym miejscem również rezygnuje z pracy. Spędzają razem noc, jednakże nie potrafią rozmawiać o swoich uczuciach.

Drugi film z serii opisującej losy młodego pokolenia. Studium psychologiczne szukających swojego miejsca w polskich realiach „małej stabilizacji”, pragnących zmienić swe przegrane  życie.

[Źródło: SF Kadr]

Jerzy Skolimowski

Jerzy Skolimowski

Urodzony w 1938 roku, absolwent Wydziału Reżyserii PSTFTViT w Łodzi. Uważany za twórcę nowofalowego, jest jednym z najbardziej znanych na Zachodzie polskich reżyserów, zdobywca m.in. Złotego Niedźwiedzia w Berlinie (za film Start, 1978) i Grand Prix Festiwalu w Cannes (za film Wrzask, 1978). Pisze sztuki teatralne, zajmuje się także malarstwem. Cztery noce z Anną nakręcił po 17 latach przerwy.

Filmografia:

1964 Rysopis / Identification Marks: None

1965 Walkower / Walkover

1966 Bariera / Barrier

1967 (1981) Ręce do góry / Hands Up!

1967 Start

1982 Fucha / Moonlighting

1991 Ferdydurke / 30 Door Key

2008 Cztery noce z Anną / Four Nights with Anna

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!