Splat!FilmFest to międzynarodowy festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego arthousowego, którego misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego.
Oto przed widzami pierwszy w Polsce maraton art horroru, na który złożą się dwa nagradzane i doceniane na międzynarodowych festiwalach (Sundance i Berlinale) filmy. Filmy, które umiejętnie i w sposób autorski korzystają z elementów grozy i fascynująco przetwarzają gatunkowe wzorce. Oba tytuły zostaną zaprezentowane w ramach maratonu przedpremierowo.
Obdarzony niezwykłą wyobraźnią plastyczną wizjoner, melancholik i niestrudzony badacz światów, które na naszych oczach ulegają powolnemu rozpadowi. Bohaterem najnowszej odsłony cyklu Mistrzowie Kina jest jeden z najbardziej nowohoryzontowych artystów naszych czasów, ulubieniec światowych festiwali (nagradzany między innymi w Berlinie, Cannes i Locarno) – Bela Tarr.
Tak wiele kultowych obrazów, które na stałe zapisały się w historii polskiego i światowego kina powstało właśnie tutaj, w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu.
Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków to unikalny, od lat cieszący się uznaniem polskich widzów przegląd kina z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. To selekcja znakomitych filmów, okazja do odkrywania azjatyckiej popkultury, dyskusji o sztuce, polityce i wyzwaniach współczesnego świata. Kino jest znakomitym medium, by o tej części świata opowiadać w sposób mądry i daleki od orientalizowania, oraz pozwalającym budować wrażliwość na odmienność kulturową.
Po sukcesie pierwszej edycji „Krótkiej historii polskiego kina” czas na część drugą. Zapraszamy na „Krótką historię polskiego kina część II.: twórcy osobni”.
Zapraszamy na przegląd twórczości tytana pracy, skandalisty i niestrudzonego eksperymentatora - zmarłego w 1982 roku Rainera Wernera Fassbindera.
Więcej! Szybciej! Mocniej! Tymi zasadami kierują się sequele. I tak też będzie podczas cyklu filmów „Kino w transie. Sequel”. Polskie kino odkryło logikę kontynuacji znaną w kinie hollywoodzkim od dawna dopiero w momencie, gdy musiało zawalczyć o widza. Właśnie dlatego sequele rozpleniły się w naszej kinematografii w latach 90. I w znacznym stopniu zaświadczyły o jej sile.
Tegoroczny program Przeglądu potwierdza dobrą kondycję rumuńskiej kinematografii. Przy okazji zwraca także uwagę na jej imponującą różnorodność.
Gdy mowa o Wernerze Herzogu, zwykle pada słowo „wizjoner”. I rzeczywiście, jego śmiałe, a jednocześnie dociekliwe wizje świata i człowieka zajmują w historii kina miejsce wyjątkowe.
Co miesiąc do naszego repertuaru trafiają filmy, na które możesz kupić specjalne bilety rodzinne w cenie 17 zł – dla każdej członkini i każdego członka rodziny. Na każdego młodego widza czeka też Karta Małego Przyjaciela Kina.
W Kinie Nowe Horyzonty dbamy o wszystkie zmysły. Między seansami zapraszamy do Nowego Bistro (w menu m.in. kawa, przekąski, lunche czy słodkości) i zachęcamy do relaksu z dobrą lekturą w księgarni filmowej Tajne Komplety, gdzie można kupić też płyty z filmami i autorskie plakaty filmowe.
Przestrzeń kina (trzy piętra z widokiem na zabytkowe centrum Wrocławia) to idealne miejsce do pracy dla freelancerów czy spotkań roboczych – każdy może rozsiąść się wygodnie przy jednym z naszych stolików i skorzystać z darmowego dostępu do internetu. W KNH często gościmy też sztuki wizualne – prezentujemy m.in. dzieła młodych artystów czy wystawy związane z kinematografią. Z kolei najmłodsi widzowie znajdą u nas plansze do klasycznych zabaw ruchowych (np. klasy i labirynt).
Czeka na Ciebie dziewięć sal różnej wielkości, wyposażonych w perfekcyjnej jakości system dźwięku i obrazu oraz wygodne fotele.