repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Cyrulik sewilski, reż. Bartlett Sher

Ceny biletów:

  • bilet normalny: 70 zł
  • bilet zniżkowy śpiew (dostępne tylko w kasach kina): 60 zł

Transmisje oper MET Live 2024-25

Przenieś się do Nowego Jorku nie wyjeżdżając z Wrocławia. Dzięki projektowi The Met Live in HD wrocławscy widzowie mają okazję zobaczyć najważniejsze przedstawienia prezentowane na jednej z najsłynniejszych scen operowych na świecie – nowojorskiej Metropolitan Opera.

Opis sezonu:

Osiemnasta edycja nagradzanego cyklu transmisji operowych z The Metropolitan Opera rozpocznie się 5 października 2024 roku pokazem Opowieści Hoffmanna Offenbacha. W roli głównej wystąpi uznany tenor Benjamin Bernheim, u jego boku ujrzymy zaś sopranistki Erin Morley i Pretty Yende oraz mezzosopranistkę Clémentine Margaine.

Następnie podziwiać będziemy premierową w Met inscenizację opery Jeanine Tesori pod tytułem Grounded. Uziemiona z mezzosopranistką Emily D’Angelo w roli głównej. Nie zabraknie również znanych i lubianych klasyków opery. Met zaprezentuje nam nową inscenizację Salome Straussa w reżyserii Clausa Gutha (w rolach głównych wystąpią sopranistka Elza van den Heever i baryton Peter Mattei, którym partnerować będzie tenor Piotr Buszewski) oraz Aidy Verdiego z udziałem sopranistki Angel Blue i tenora Piotra Beczały, w reżyserii Michaela Mayera.

Widzowie Live in HD po raz pierwszy podziwiać będą w kinowych salach transmisję Fidelia Beethovena. Jako Don Pizzaro wystąpi Tomasz Konieczny, w rolę główną wcieli się zaś, poszerzająca swój włoski i niemiecki repertuar, sopranistka Lise Davidsen, którą ujrzymy także w  Tosce Pucciniego.

Operowy repertuar uzupełniają: Wesele Figara Mozarta w gwiazdorskiej obsadzie i w reżyserii Bartletta Shera oraz uwielbiany Cyrulik sewilski Rossinniego ze wschodzącą gwiazdą opery, mezzosopranistką Aigul Akhmetshiną, która powraca do Met po udanym występie w Carmen u boku Piotra Beczały w poprzednim sezonie.

Dyrektor muzyczny Met, Yannick Nézet-Séguin poprowadzi orkiestrę podczas transmisji Grounded. UziemionejAidy Salome.

Transmisje:

Każdy spektakl transmitowany jest w znakomitej jakości dźwięku i obrazu, a uczestnicy mają okazję dodatkowo zajrzeć za kulisy wszystkich dzieł, obserwując niezwykłe zaplecze techniczne i proces przygotowywania do występu.

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie - mimo sześciogodzinnej różnicy czasu – przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem. Metropolitan Opera gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy.

Spektakle prezentowane są z polskimi napisami. Widzowie mają do dyspozycji również podręczne programy z obsadą i streszczeniem libretta pokazywanej opery. Podczas przerw w transmisji kamera zagląda za kulisy i na sale prób. Można też posłuchać wywiadów z artystami występującymi w przekazywanym na żywo przedstawieniu. Operatorzy śledzą także zmiany dekoracji, których dokonuje świetnie wyszkolona armia pracowników sceny – tego wszystkiego nie mogą zobaczyć widzowie zasiadający na widowni Met.

nadchodzące pokazy
indeks cyklu

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!