repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Dama z Szanghaju, reż. Orson Welles

Cena karnetu za semestr:

  • 240 zł (dostępny w kasach kina i online, po uprzednim zapisaniu się online na zajęcia i otrzymaniu mailowego potwierdzenia przyjęcia do AKŚ)

Bilet na pojedyncze zajęcia: 24 zł

Akademia Kina Światowego 2024/2025

Kolejny semestr Akademii Kina Światowego rusza już w październiku!

Akademia Kina Światowego to autorski projekt zainicjowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Całość stanowi dwuletni (czterosemestralny) kurs historii filmu.

Do udziału w Akademii Kina Światowego zapraszamy zarówno studentów wrocławskich uczelni wyższych, jak i wolnych słuchaczy - niezależnie od wieku i wykształcenia. Kurs można potraktować holistycznie – jako dwuletnią przygodę z historią kina (wówczas zachęcamy do zakupu karnetów semestralnych) lub jako doskonałą okazję do zobaczenia wybranych pereł światowego kina na wielkim ekranie (istnieje możliwość zakupu biletów na pojedyncze pokazy). Podstawowym celem wykładów jest zapoznanie słuchaczy z najważniejszymi zagadnieniami historii filmu na tle kulturowym, społecznym, politycznym i artystycznym – w duchu tzw. Nowej Historii Kina. Tym samym kinematografia staje się soczewką, przez którą obserwujemy, jak zmieniał się świat w ciągu ostatniego stulecia.

Śledź Akademię filmową na Facebooku

Program IV semestru akademii pojawi się wkrótce.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!