repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Słabsze ogniwo, reż. Joaquín del Paso
Aktualności

7. Splat!FilmFest w KNH

23 lis

Absurdalnie, intensywnie oraz fantastycznie - tak zapowiada się nadchodzące święto horrorów, fantastyki oraz kina gatunkowego. Wrocławska edycja Splat!FilmFest wystartuje u nas już w środę. Czym w tym roku przestraszy nas Splat?

Festiwal rozpoczniemy seansem niepokojącego dramatu psychologicznego, w którym temat dojrzewania miesza się z horrorem społecznym. Po pokazie Słabszego ogniwa odbędzie się spotkanie z aktorem Jackiem Poniedziałkiem i Rafałem Krusem.

W czwartek kontynuujemy dyskusje wokół filmów i już dziś zapraszamy na seans W centrum komiksu. Uroczy, sympatyczny i przepełnionym fanowską miłością film dokumentalny, przybliży nam historie właścicieli najstarszego sklepu z komiksami w Polsce. Pokaz zwieńczy spotkanie z reżyserem filmu Maciejem Bierutem i prowadzącym warszawskie Centrum Komiksu Jakubem Pietrasikiem.

Mroczne, szalone, dzikie i bezkompromisowe

Co jeszcze znajdziecie w programie? Łącznie to ponad 20 pełnometrażowych i pełnokrwistych opowieści z półki kina gatunkowego, a wśród nich: dystopijny thriller Nocni Łowcy będący jedną z najważniejszą kanadyjskich produkcji ostatnich lat, niepokojący i baśniowy dramat Lamb oraz niesamowicie surrealistyczny After Blue: Przekroczyć Błękit łączący mroczne oldschoolowe fantasy, western science fiction, klimaty toksycznego filmu postapokaliptycznego oraz erotyczny sen. 

Ci, którzy nie wyobrażają sobie kina bez absurdalnego poczucia humoru Quentina Dupieux, niech koniecznie rezerwują czas na seans jego najnowszego filmu - Mandibules to historia rozczulających prób wytresowania gigantycznej muchy. Prawda, że brzmi wspaniale? 

W programie znalazł się również Hotel Posejdon, czyli koszmarna i psychodeliczna historia portiera przemierzającego korytarze zaniedbanego hotelu, nagrodzona Złotą Palmą, elektryzująca Titane czy zaskakująca na każdym kroku, belgijska produkcja Mother Schmuckers. A to wciąż nie wszystko!

Cały program i bilety tutaj

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!