repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 27 listopada 2021.

plakat

Mandibules

reż. Quentin Dupieux

czas: 67’
produkcja: Francja, Belgia 2020
obsada: Grégoire Ludig, David Marsais, Adèle Exarchopoulos, India Hair, Roméo Elvis
język: francuski

gatunek: komedia
kategoria wiekowa: 12+

Manu jest zdrowo nieogarniętym i niezbyt bystrym kolesiem, który średnio radzi sobie w życiu. Właśnie stracił dach nad głową, nie ma pieniędzy i sypia na plaży. Los jednak dość szybko się do niego uśmiecha. Mężczyzna dostaje bardzo proste zadanie – poziom skomplikowania powierzonej misji jest na tyle niski, że powinien poradzić sobie z nią nawet Manu – ma odebrać przesyłkę, wsadzić ją do bagażnika i przewieść do wskazanego miejsca, nie pytając co jest w środku. Oczywiście Manu sobie nie radzi. Najpierw kradnie zdezelowany samochód, a następnie wpada po swojego przyjaciela Jeana-Gaba. Wspólnie zamierzają rozpocząć męską przygodę, poczuć dreszczyk emocji i wiatr w rzednących włosach, a przy okazji zarobić kilka stówek. Problem w tym, że w bagażniku coś zaczyna stukać i wydawać dziwne dźwięki (nie Jeanie-Gabie, suszarka do włosów wcale tak nie brzmi!). Pasażerem na gapę okazuje się… gigantyczna mucha! Dwójka przyjaciół wkrótce wpada na genialny plan – i to taki, że mucha nie siada! Dają sobie spokój z przesyłką i zamierzają wytresować insekta, dzięki któremu będą mogli zbić fortunę! Mają muchę, więc ten plan po prostu musi trzymać się kupy!

Quentin Dupieux – twórca kultowej Morderczej opony oraz urokliwie psychopatycznego Deerskin – powraca z kolejną pociesznie dziwaczną i przyjemnie absurdalną komedią, która z miejsca skradnie wasze serca! Mandibules to rozczulająca opowieść o dwójce nieogarniętych facetów tresujących gigantyczną muchę. Ciii… to nie czas i miejsce na zadawanie pytań! Po prostu rozluźnijcie się i pozwólcie wymasować swoje szare komórki historią o podążaniu za marzeniami oraz odkrywaniu wartości prawdziwej przyjaźni. Mandibules jest zdecydowanie najbardziej sympatycznym i przystępnym filmem francuskiego reżysera oraz jednym z nielicznych tytułów z sekcji WTF w historii Splat!FilmFest, na który możesz wybrać się z całą rodziną, by niejednokrotnie wydać z siebie słodkie „awww”!

Wiesz, że Quentin Dupieux jest w formie, gdy najdziwniejszą postacią pojawiająca się na ekranie wcale nie jest wielka i potulna mucha.

Quentin Dupieux

Urodził się w 1974 roku w Paryżu. W wieku 12 lat dostał pierwszą kamerę i odtąd filmował wszystko, co widział wokół siebie. Niedługo potem nieodłącznym komponentem obrazów stała się jego własna muzyka. Po 1999 roku wyreżyserował sześć reklamówek i średniometrażowy oraz absurdalny Nonfilm (2001), który do tej pory jest hitem sceny undergroundowej. W 2006 roku debiutował filmem pt. Steak z czołowymi francuskimi komikami Erickiem i Ramzym w rolach głównych. W 2008 roku nagrał album muzyczny, nakręcił etiudę, pracował nad scenariuszem filmu długometrażowego (Réalité) i zrealizował fałszywy dokument o sobie samym. Rok później napisał historię morderczej opony pt. Rubber i nakręcił ją w ciągu dwóch tygodni w Los Angeles. Film był sensacją na festiwalu w Cannes w 2010 roku. Wrong to jego trzeci pełny metraż.

Filmografia

2002 Nonfilm

2007 Steak

2010 Opona / Rubber

2012 Wrong Cops: Chapter 1 (short)

2012 Wrong

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!