repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Wędrowcy na krawędzi, reż. Zhang Yimou
Aktualności

Trwa 15. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków w KNH

19 lis

Rockandrollowa opowieść o miłości, szpiegowski thriller osadzony w latach 30. XX wieku, kultowa historia o dwóch hongkońskich gliniarzach o złamanych sercach - pora na najlepsze produkcje z Dalekiego Wschodu!

Orient na ekran!

Dokąd zabierze nas tegoroczna odsłona Festiwalu Pięć Smaków? Jeszcze dziś zatopimy się w neonowym świecie Wong Kar Waia, który jak nikt inny potrafi opowiadać o samotności, bliskości i niemożliwych spotkaniach - na pokaz mistrzowskiego Chungking Express zapraszamy o 20:00.

W planach na weekend koniecznie uwzględnijcie też przesiąknięte retronostalgią lat 80. Pieniądze dla was, mi wystarczy zemsta - pod słodko-gorzką wariacją o miłości i męskości w kryzysie, wybrzmiewa opowieść o kulturowych wzorcach, z których trudno się wydostać.

W niedzielny wieczór w ramach Festiwalu Pięć Smaków zabierzemy Was również na wyprawę po Ulicy Wiśniowej nr 7 - zachwycająca wizualnie animacja, to jednocześnie wspaniały portret tętniącego przemianami Hongkongu z lat 60.

Na tym nie koniec podróży w czasie! Na zakończenie tegorocznej repliki Festiwalu zagramy przepełniona gęstą intrygą szpiegowską opowieść, której nie powstydziłby się sam Alfred Hitchcock - na seans Wędrowców na krawędzi zapraszamy w poniedziałkowy wieczór. 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!