repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

28 lis / nd
plakat

Hotel Posejdon

Hotel Poseidon

reż. Stefan Lernous

czas: 90’
produkcja: Belgia 2021
obsada: Tom Vermeir, Ruth Becquart, Anneke Sluiters, Tania Van der Sanden, Dominique Van Malder
język: holenedrski

gatunek: horror, dramat, thriller psychologiczny
kategoria wiekowa: 16+

Witajcie w Hotelu Poseidon – idealnym miejscu, aby zatrzymać się na chwilę, wciągnąć w płuca zalegający wszędzie kurz i zagłębić się we własne lęki oraz w skrywane traumy. To doskonały punkt startowy do rozpoczęcia powolnego popadania w szaleństwo poprzedzone zagubieniem i depresją. Zaletą ośrodka jest przede wszystkim jego klimatyczny wystrój łączący w sobie lepki brud, migotliwe światła, nadgniłe ściany, rybie truchła oraz widmo tężca czające się na każdym kroku. Skorzystaj z niepowtarzalnej oferty i pozwól dotkliwie zdewastować swoje zdrowie psychiczne już dziś!

Dave – jest wrakiem człowieka trzymającym się na nogach głównie za sprawą przyzwyczajenia. Co rano budzi się coraz bardziej zmęczony swoją egzystencją w rozpadającym się budynku. Włóczy się on po zaniedbanych korytarzach, nieprzerwanie zanurzając się w dusznym koszmarze rozgrywającym się na jawie. Mężczyzna traci zmysły, a hotel będący jego całym światem zamienia się w prywatny egzystencjalny czyściec przy którym Hotel Overlook stanowi urokliwy zakątek idealny na wakacyjny wyjazd z całą rodziną.

Stefan Lernous – założyciel zespołu teatralnego Abbatoir Fermé – oferuje nam osobliwą filmową podróż. Pełnometrażowy debiut belgijskiego reżysera to halucynacyjne, groteskowe i nietypowe dzieło wymykające się gatunkowym standardom. Przesiąknięta teatralną atmosferą produkcja wdziera się pod skórę, by pozostawić w nas poczucie brudu oraz nieodpartą potrzebę zajrzenia do kolejnego pokoju. To dziecko Lyncha, Boscha i Kubricka, w którym pierwsze skrzypce gra powolny rozpad ludzkiej egzystencji. „Hotel Poseidon” fascynuje i odstręcza już od pierwszych minut, niepokoi każdym ujęciem, fragmentem scenografii, dźwiękiem i dialogiem.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!