repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Kobieta na księżycu, reż. Fritz Lang
Aktualności

Kobieta na księżycu - seans z muzyką na żywo!

17 lis

Rakietą – wielki ekran, paliwem – niesamowite dzieło Fritza Langa, mistrza kina niemego. W piątek, 19 listopada, zapraszamy na specjalny pokaz wizjonerskiej Kobiety na Księżycu z muzyką na żywo.

Zrealizowane we współpracy z naukowcami, uznawane przez historyków kina za jedną z pierwszych produkcji science-fiction z artystycznymi ambicjami - Kobieta na Księżycu to filmowe widowisko przedstawiające losy wyprawy na Srebrny Glob. Jak zakończy się jego podbój? O niesamowitej mocy wyobraźni i reżyserskim kunszcie Fritza Langa (Metropolis, Zmęczona śmierć) przekonamy się już w piątek!

Pokazowi towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu duetu SARAPATA, który odkryje przed słuchaczami elektroniczne brzmienia: pełne, barwne i bogate. Razem z duetem, wystąpi Marcela Rybska – wokalistka i kompozytorka, właścicielka jednego z najbardziej hipnotyzujących głosów w Polsce, która - jako członkini zespołu Salk - stworzyła muzykę do takich klasyków kina niemego jak Golem, Upadek domu Usherów czy Nosferatu.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!