repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun, reż. Wes Anderson
Aktualności

Premiery tygodnia

18 lis

Od czego by tu zacząć? Gdy do repertuaru trafia aż siedem nowości, wybór nie jest łatwy! W takich wypadkach zdajemy się na liczby - siódemka zwiastuje szczęście, niezależnie od tego, czy na start wybierzesz nowego Wesa Andersona, Psie Pazury Jane Campion, filmową biografię Kaliny Jędrusik Bo we mnie jest seks, transową DAU. Nataszę, uczuciowy thriller Wszystko zostaje w rodzinie czy lawinę dobrej zabawy z Gwiazdką Klary Muu i przygodę z Wilk, lew i ja

Wystarczy rzut oka na kadry, by wiedzieć z kim mamy do czynienia. Wes Anderson, król pastelowych, wysmakowanych wizualnie opowieści, powraca z filmowym listem miłosnym do prasy drukowanej. Tytułowy Kurier to magazyn wydawany w fikcyjnym miasteczku Ennui-Sur-Blasé przez ekscentrycznych i pełnych polotu, amerykańskich emigrantów. Bill Murray gra redaktora naczelnego, Tilda Swinton krytyczkę sztuki, a Frances McDormand pisarkę. Historia goni historię - publikowane na łamach magazynu teksty przejmują ekran, a gdy całość dobiegnie końca, posłuchajmy naczelnego: no crying!

Charyzmatyczny farmer Phil Burbank budzi powszechny podziw i strach. Gdy jego brat sprowadza na wspólne ranczo nowo poślubioną żonę i jej syna, Phil staje się ich dręczycielem. Wkrótce jednak zaczyna do niego docierać, czym jest miłość. W rolach głównych Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst i Jesse Plemons.

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, wnosząca koloryt do szarej rzeczywistości. Nazywana polską Marilyn Monroe, żyje na własnych zasadach, co nie wszystkim się podoba. Liczne skandale, miłosny trójkąt, kontrowersyjne wypowiedzi sprawiają, że szybko zyskuje miano naczelnej skandalistki Polski Ludowej. A przecież największy skandal dopiero się zacznie...  Bo we mnie jest seks to historia blasków i cieni zawrotnej kariery Kaliny Jędrusik.

Wstrząsająca, transowa, chwytająca bohaterów i widzów w pułapki długich ujęć Natasza opowiada o samotnej kierowniczce kantyny w zamkniętym mieście-instytucie. Film rozgrywa się w przeciągu kilku dni w 1952 roku. Kamera jest jak szpicel niespuszczający oka z Nataszy, kiedy ta wydaje obiady, flirtuje, prowadzi pijackie rozmowy, uprawia seks czy też pijana szarpie się z młodą pomocnicą. Nieświadoma, że jej banalne marzenia o miłości i drobne oszustwa w pracy stanowią pożywkę dla bezwzględnej totalitarnej władzy.

Klara Muu wprost nie może doczekać się świątecznego wyjazdu do taty! Kiedy wydaje się, że nic nie zakłóci wspólnej Gwiazdki na farmie, rusza lawina nieprzewidzianych zdarzeń.

Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach. Co robić, gdy do Gwiazdki zostało coraz mniej czasu? Klara postanawia wezwać na pomoc świątecznego gnoma. Niespodziewanie sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i niewiele brakuje, by Święta legły w gruzach! Czy bohaterom uda się poskromić serię niepowodzeń i łakomego gnoma?

Włoska wersja Historii małżeńskiej. Neapol, wczesne lata 80. Związek Vandy i Alda przeżywa kryzys, gdy ten zakochuje się w młodej Lidii. Rodzinne ciepło szybko zastępują niewypowiedziane urazy. Napięta atmosfera nie omija też dwójki małych dzieci - rozdartych między rodzicami. Czy raz zachwiane fundamenty relacji mają szansę przetrwać? Wszystko zostaje w rodzinie to uczuciowy thriller, a zarazem opowieść o lojalności, niewierności, urazie i wstydzie oraz więziach, które potrafią trzymać ludzi ze sobą, nawet bez miłości.

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa, gdzie wkrótce natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych?

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!