repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Jedenaste: znaj sąsiada swego, reż. Daniel Brühl
Aktualności

Styczeń w KNH

3 sty

Nowy rok, nowi my? Pewne rzeczy się nie zmieniają - na przykład moc filmowych wydarzeń, z którymi czekamy na Ciebie bez względu na datę w kalendarzu. Sprawdź zatem, co dobrego przyniesie styczeń w knh! 

Kinoring: Benedetta

Nieprzyzwoite sny, wielkie skandale i kontrowersyjne wizje. Poznaj burzliwą historię Benedetty i dyskutuj! W środę, 5 stycznia, dołącz do seansu i wciągającej wymiany argumentów - o najnowszym filmie Paula Verhoevena rozmawiać będą krytyczki filmowe: Adriana Prodeus i Anna Tatarska. Czujemy, że jest się o co spierać!

Mistrzowie Kina: Wong Kar Wai

Szczegóły przeglądu tutaj

Zanurz się w filmowych światach Wong Kar Waia i odkryj jak piękne może być kino. W dniach 5-9 stycznia zapraszamy na przegląd filmów jednego z najbardziej znanych hongkońskich autorów.  Na wielkim ekranie zaprezentujemy pięć wizualnych arcydzieł: nasyconych emocjami i charakterystyczną dla reżysera wrażliwością - od kultowego Chungking Express po zmysłowe Happy Together.

Przegląd kultowych filmów Jima Jarmuscha na bis

Szczegóły przeglądu tutaj

Dla tych, którzy nie zdążyli w 2021 roku i tych, którzy liczyli na powtórkę! Od 14 stycznia zapraszamy na ponowne spotkanie ze wczesną twórczością króla amerykańskiego kina niezależnego. Bo trudno o lepszego przewodnika po bezdrożach Stanów i zwykłych kafejkach niż legendarny Jim Jarmusch.

Sztuka na ekranie: nowy sezon

Szczegóły tutaj

Odkryj życie i twórczość wybitnych artystów. Daj się porwać znakomitej grze aktorskiej gwiazd światowego teatru i kina. Zobacz najważniejsze przedstawienia z najsłynniejszych scen operowych na świecie. W nowym roku zapraszamy na nowy sezon sztuki na ekranie: w repertuarze między innymi fenomenalny spektakl War Horse: Czas wojny, dokumentalna wyprawa w głąb twórczości Van Gogha czy odważna inscenizacja ponadczasowej opery Verdiego Rigoletto.

Moje Filmy: Piotr Bartyś

Jaki film dodał do ulubionych Piotr Bartyś, dziennikarz muzyczny i dyrektor programowy Radia RAM? I od czego zaczęła się jego fascynacja kinem? 19 stycznia powracamy z cyklem Moje filmy. Na wielkim ekranie zobaczymy jeden z najgłośniejszych filmów Bernarda Bertolucciego: Pod osłoną nieba, a po pokazie porozmawiamy z naszym gościem.

Porozmawiaj z nią: Nigdy, rzadko, czasami, zawsze 

O tym, jak wygląda praca twórczyń w przemyśle filmowym. O tym, jak kobiece spojrzenie zmienia perspektywę. Wspólnie z Centrum Praw Kobiet zapraszamy na nowy cykl filmowych spotkań, podczas których będziemy dyskutować o kinie kobiet. W czwartek, 19 stycznia, przyjrzymy się bliżej nagrodzonej na Berlinale opowieści Nigdy, rzadko, czasami, zawsze - a po seansie porozmawiamy z członkiniami Aborcyjnego Dream Teamu.

Między Słowami: Na rauszu

Opowieść, która uderza do głowy, podbija wszystkie zeszłoroczne rankingi i serca widzów. Mowa oczywiście o oscarowym Na rauszu, który pod koniec stycznia weźmiemy na warsztat w ramach filmowych spotkań psychoanalitycznych. Wysokoprocentowe kino, mocny temat i duże stężenie wątków - zapowiada się więcej niż ciekawie!

Tydzień Filmu Niemieckiego

Szczegóły przeglądu tutaj

Odkryj kino naszych zachodnich sąsiadów! W dniach 21-27 stycznia zapraszamy na Tydzień Filmu Niemieckiego - przegląd najciekawszych i najważniejszych produkcji, prezentujących współczesne zjawiska w niemieckim kinie. W programie tegorocznej edycji znalazło się siedem tytułów, które pokazywane były w konkursach najważniejszych festiwali filmowych - a przede wszystkim na Berlinale.

W styczniu zapraszamy również na pozostałe wydarzenia i pokazach w ramach stałych cykli w Kinie Nowe Horyzonty:

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!