repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 5 stycznia 2022.

plakat

Kinoring: Benedetta

Benedetta

reż. Paul Verhoeven

czas: 126’
produkcja: Francja 2021
obsada: Virginie Efira, Daphné Patakia, Olivier Rabourdin, Clotilde Courau
język: francuski, łacina

Zapomnijcie o filmowych dyskusjach, w których wszyscy się zgadzają. Pora na stracie punktów widzenia, potyczkę na argumenty i wymianę dobrze wymierzonych zdań. Zapraszamy na kolejną odsłonę serii pokazów filmowych, którym towarzyszy ożywiona dyskusja. Zaproszeni goście będą spierać się o kino: broniąc swoich za i przeciw.

gatunek: biograficzny, dramat, historyczny, romantyczny

Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła siostry przeoryszy jednego z toskańskich klasztorów. Dziewczynka szybko wywołuje w nowym miejscu poruszenie, gdy podczas modlitwy w niewytłumaczalny sposób upada na nią figura Matki Boskiej.

Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem krytyczek filmowych – Adriany Prodeus i Anny Tatarskiej. Rozmowę poprowadzi krytyk i jeden z programerów Kina NH – Piotr Czerkawski.

Adriana Prodeus

Krytyczka filmowa i sztuki. Członkini redakcji miesięcznika „Kina”, autora publikowanego na łamach Vogue’a felietonu „Demontaż atrakcji”. Publikowała w Filmwebie, Newsweeku, Dwutygodniku, Kulturze Liberalnej, Krytyce Politycznej, Zeszytach Literackich, Twórczości i innych.

Anna Tatarska

Dziennikarka filmowa i kulturalna. Absolwentka Filmoznawstwa, Wiedzy o Kulturze, nowojorskiej szkoły filmowej NYFA oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Recenzuje dla Co Jest Grane, rozmawia w PANI, Zwierciadle, Twoim Stylu, publikuje na Onet.pl, a także w wielu mediach anglojęzycznych.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!