Zapomnijcie o filmowych dyskusjach, w których wszyscy się zgadzają. Pora na stracie punktów widzenia, potyczkę na argumenty i wymianę dobrze wymierzonych zdań. Zapraszamy na kolejną odsłonę serii pokazów filmowych, którym towarzyszy ożywiona dyskusja. Zaproszeni goście będą spierać się o kino: broniąc swoich za i przeciw.
Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła siostry przeoryszy jednego z toskańskich klasztorów. Dziewczynka szybko wywołuje w nowym miejscu poruszenie, gdy podczas modlitwy w niewytłumaczalny sposób upada na nią figura Matki Boskiej.
Krytyczka filmowa i sztuki. Członkini redakcji miesięcznika „Kina”, autora publikowanego na łamach Vogue’a felietonu „Demontaż atrakcji”. Publikowała w Filmwebie, Newsweeku, Dwutygodniku, Kulturze Liberalnej, Krytyce Politycznej, Zeszytach Literackich, Twórczości i innych.
Dziennikarka filmowa i kulturalna. Absolwentka Filmoznawstwa, Wiedzy o Kulturze, nowojorskiej szkoły filmowej NYFA oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Recenzuje dla Co Jest Grane, rozmawia w PANI, Zwierciadle, Twoim Stylu, publikuje na Onet.pl, a także w wielu mediach anglojęzycznych.