repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Licorice pizza, reż. Paul Thomas Anderson
Aktualności

Premiery tygodnia

30 gru

Choć rok się kończy, nie oznacza to wcale schyłku nowości! Wręcz przeciwnie! Od jutro do naszego repertuaru trafia najnowszy film wybitnego Paula Thomasa Andersona Licorice Pizza, nastrojowy i niepokojący Lamb oraz belgijsko-francuska produkcja Albatros.

Co więcej, w noworoczny weekend zaplanowaliśmy moc przedpremier - zacznij styczeń seansem Matek równoległych w reżyserii Pedro Almodóvara, zobacz nagrodzoną Złotą Palmą w Cannes Titane, zachwycające C’mon C’mon, Małą Mamę czy Najgorszego człowieka na świecie.

Najnowszy film wybitnego Paula Thomasa Andersona (Nić widmo, Mistrz) osadzony na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. 

Tym razem reżyser z czułością i sentymentem do epoki, przygląda się dorastaniu, które pełne jest wariackich zauroczeń, wygłupów i pierwszych miłości. Historia dwójki głównych bohaterów Alany (w tej roli Alana Haim) i Gary’ego (syn nieodżałowanego Philipa Seymoura Hoffmana) rozgrywa się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych. Na taki film z gatunku coming-of-age czekaliśmy!

Na odizolowanej farmie, młode małżeństwo opiekuje się stadem owiec. Ich surowe, wypełnione pracą życie zmienia się gwałtownie, gdy pewnej nocy w zagrodzie przychodzi na świat niezwykła istota. María i Ingvar zabierają ją do domu - przejęciu opieki nad noworodkiem towarzyszy pełne rozpaczy beczenie owczej matki. Rosnące napięcie potęguje pojawienie się w domu brata Ingvara, który zwiastuje same kłopoty. Nastrojowy, i niepokojący dramat obyczajowy Valdimara Jóhannssona w zaskakujący sposób łączy w sobie elementy baśni i horroru, stawiając pytania o nasze złożone relacje z naturą.

Funkcjonariusz Laurent żyje z ukochaną Marie i córką Poulette w małej, nadmorskiej miejscowości w Normandii. Policjat wydaje się nieskazitelny: sumiennie wykonuje swoje obowiązki, cieszy się autorytetem współpracowników i mieszkańców mieściny, spełnia się w roli ojca i narzeczonego. Nieoczekiwana tragedia z udziałem znajomego rolnika ściągnie jednak na życie Laurenta burzowe chmury.

Pokazy przedpremierowe

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!