repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Jedenaste: znaj sąsiada swego, reż. Daniel Brühl

ceny biletów:

  • bilet normalny 22 zł
  • bilet klubowy 20 zł
  • bilet wielokrotny 3+ na 3 i więcej seansów 18 zł

TFN2022

przegląd

Tydzień Filmu Niemieckiego 2022

od 21 do 27 stycznia

Odkryj kino naszych zachodnich sąsiadów!

W dniach 21-27 stycznia zapraszamy na Tydzień Filmu Niemieckiego - przegląd najciekawszych i najważniejszych produkcji, przybliżających współczesne zjawiska w niemieckim kinie. W programie tegorocznej edycji znalazło się siedem tytułów prezentowanych w konkursach światowych festiwali filmowych - a przede wszystkim na Berlinale.

Przegląd otworzy kameralny debiut reżyserski Daniela Brühla, aktora znanego z komedii Good Bye, Lenin - Jedenaste: znaj sąsiada swego to opowieść o współczesnych zagrożeniach, a równocześnie pełna humoru i dystansu konfrontacja Brühla z własnym wizerunkiem. Na wielkim ekranie zaprezentujemy również zdobywcę Srebrnej Niemieckiej Nagrody Filmowej dla Najlepszego Filmu - Fabian albo świat schodzi na psy. Produkcja powstała na podstawie książki Ericha Kästnera, to ponadczasowa opowieść o historii, która zatacza koła i emocjach, które towarzyszą społecznym zmianom. Równocześnie obraz Dominika Grafa jest hołdem złożonym Berlinowi oraz jego niezwykłej i ciągle dekadenckiej atmosferze.

Filmy z tegorocznej edycji poruszają również wątki niedawnej niemieckiej historii - za sprawą Strzału z bliska przeniesiemy się do drugiej połowy lat 70., na której tle rozgrywa się zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia mężczyzny uwikłanego w przestępczą działalność państwa. W programie nie zabraknie też nawiązań do aktualnych tematów, którymi żyją nasi zachodni sąsiedzi - prezentowany na Berlinale film Copilot opowiada o codzienności młodej Turczynki i jej rodzinnych relacjach, z kolei doświadczenia emigracji przybliży widzom produkcja Wygnanie.

Organizatorami Tygodnia Filmu Niemieckiego jest Goethe Instytut w Warszawie, Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, Dom Norymberski w Krakowie i German-Films.

Program w formacie PDF do pobrania tutaj

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!