repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Blade Runner 2049, reż. Denis Villeneuve

Akademia Kina Światowego (2021/2022)

Kolejny semestr Akademii Kina Światowego już od października!

Akademia Kina Światowego to autorski projekt zainicjowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Całość stanowi dwuletni (czterosemestralny) kurs historii filmu

Do udziału w Akademii Kina Światowego zapraszamy zarówno studentów wrocławskich uczelni wyższych, jak i wolnych słuchaczy - niezależnie od wieku i wykształcenia. Kurs można potraktować holistycznie - jako dwuletnią przygodę z historią kina (wówczas zachęcamy do zakupu karnetów semestralnych) lub jako doskonałą okazję do zobaczenia wybranych pereł światowego kina na wielkim ekranie (istnieje możliwość zakupu biletów na pojedyncze pokazy). Podstawowym celem wykładów jest zapoznanie słuchaczy z najważniejszymi zagadnieniami historii filmu na tle kulturowym, społecznym, politycznym i artystycznym - w duchu tzw. Nowej Historii Kina. Tym samym kinematografia staje się soczewką, przez którą obserwujemy, jak zmieniał się świat w ciągu ostatniego stulecia.

O dostaniu się na zajęcia Akademii decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma konieczności ukończenia wcześniejszego semestru kursu, aby móc zapisać się na kolejny. Wybrane wrocławskie uczelnie honorują zajęcia Akademii jako przedmioty fakultatywne i ponadprogramowe (wraz z punktami ECTS).

Studenci, którzy decydują się zaliczać zajęcia Akademii jako przedmiot są zobowiązani do zakończenia każdego semestru egzaminem. Wolni słuchacze nie mają takich obowiązków, choć - chcąc otrzymać dyplom ukończenia rocznej Akademii - będą mogli uzyskiwać zaliczenia semestrów. Każdy semestr jest traktowany jako osobny kurs. Do uczestnictwa w zajęciach Akademii upoważnia karnet, istnieje też możliwość wykupienia biletów na poszczególne zajęcia.

Śledź Akademie filmowe na Facebooku

12 października, wtorek

19 października, wtorek

To my

reż. Jordan Peele / USA 2019 / 120’
19 paź / wt17:00
Przed filmem wykład "Przemiana kina gatunkowego" poprowadzi dr Bolesław Racięski

26 października, wtorek

16 listopada, wtorek

23 listopada, wtorek

Blade Runner 2049

reż. Denis Villeneuve / Wielka Brytania, Kanada, USA 2017 / 163’
23 lis / wt17:00
Przed filmem wykład "Film noir i neonoir" poprowadzi mgr Stanisław Abramik

30 listopada, wtorek

Judy

reż. Rupert Goold / USA, Wielka Brytania 2019 / 118’
30 lis / wt17:00
Przed filmem wykład "Filmowy gwiazdozbiór" poprowadzi prof. Monika Talarczyk

7 grudnia, wtorek

14 grudnia, wtorek

21 grudnia, wtorek

4 stycznia, wtorek

11 stycznia, wtorek

18 stycznia, wtorek

25 stycznia, wtorek

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!