repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Belfast, reż. Kenneth Branagh
Aktualności

Długi weekend spod znaku filmowych przedpremier!

6 sty

Zobacz przedpremierowo jedne z najważniejszych tytułów tego sezonu! 

Choć filmowy kalendarz na 2022 rok dopiero się rozkręca, u nas w długi weekend zobaczysz przedpremierowo ponad dziesięć tytułów, o których już dziś mówi się dużo i głośno.

Na wielkim ekranie zaprezentujemy między innymi faworyta wyścigu po Złote Globy brytyjską produkcję Belfast, czyli opowiedzianą z humorem historię dzieciństwa osadzonego w pełnych zgiełku, późnych latach sześćdziesiątych. 

Nie zabraknie również przebojów minionej edycji Festiwalu Nowe Horyzonty - w repertuarze czekamy na Ciebie z przedpremierowym seansem Memorii - nagrodzonego w Cannes, hipnotyzującego dzieła Apichatponga Weerasethakula z Tildą Swinton w roli głównej. Nowohoryzontowe tony wybija też chwytającą za serce Mała Mama od Céline Sciammy (Portret kobiety w ogniu) oraz nagrodzona Złotą Palmą, rozpędzona Titane, która wciska w fotel i ani myśli zahamować.

Ponieważ filmowy apetyt rośnie w miarę oglądania, zestaw premier uzupełniliśmy również o przedpremiery Matek równoległych Pedro Almodóvara, pokaz najnowszego filmu François Ozona Wszystko poszło dobrze czy seanse norweskiego kandydata do Oscara Najgorszy człowiek na świecie. A to wciąż nie wszystko!

W długi weekend nie zabraknie u nas również pokazów przedpremierowych z gatunku kina familijnego:

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!