repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Happy Together, reż. Wong Kar Wai

ceny biletów:

  • bilet normalny 25 zł
  • bilet klubowy 22 zł
  • bilet przy zakupie na wszystkie 5 filmów 20 zł
przegląd

Mistrzowie Kina: Wong Kar Wai

od 5 do 9 stycznia

Skąpane światłem neonów historie o buntownikach i niepokornych duszach. Zmysłowe poematy o samotności i niespełnionych pragnieniach. Fascynujące portrety Hongkongu oraz przeszywające opowieści o głęboko skrywanych emocjach. W dniach 5-9 stycznia zapraszamy na przegląd twórczości Wong Kar Waia: jednego z najbardziej znanych hongkońskich autorów.

Na wielkim ekranie przypomnimy pięć znakomitych tytułów z dorobku reżysera: od pulsujących teledyskowym rytmem czułych portretów mieszkańców labiryntowego miasta (Chungking Express, Upadłe anioły), po wyrafinowane i zmysłowe arcydzieła o miłości niemożliwej (Spragnieni miłości, 2046).

Blask filmów został przywrócony dzięki nowoczesnym cyfrowym technikom pod czujnym okiem reżysera. Jak mówi sam Wong Kar Wai: Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Za każdym razem jest to już inna rzeka i inna jest osoba, która do niej wchodzi. (...) Zapraszam widzów, by dołączyli do mnie w tym nowym początku, bo nie są to te same filmy, a my nie jesteśmy tą samą widownią.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!