repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Perfect Days, reż. Wim Wenders
Aktualności

Kwiecień w KNH

31 mar

Choć zaczyna się od żartu, warto brać go na poważnie. Z sercem po lewej stronie, niczym waleczny rycerz, upomina się o równość i sprzeciwia niesprawiedliwości. Zaintrygowany polską historią, wybiega poza znany horyzont: włochy, japonia, całe tournee! O czym plecie kwiecień? Rozplatamy wszelkie wątpliwości. Sprawdź, co przyniesie nowy miesiąc w KNH. 

To nie jest primaaprilisowy żart! 

Twoje życie to niekończący się Wielki Piątek? Dzięki Bogu, jest Monty Python.

Historyczne spotkania

Filmowe portrety: opowiedziana z chirurgiczną precyzją biografia Ludwika Hirszfelda oraz niesiona poczuciem humoru i gatunkową rewolucją, reinterpretacja kościuszkowskiego mitu. 

Wczesny Skolimowski

Jeden z ostatnich filmów nakręconych w Polsce przed emigracją i jeden z pierwszych tytułów zrealizowanych na zachodzie. Choć dzieli je ziemia i czas, wspólnym mianownikiem pozostaje krytyczne spojrzenie na rzeczywistość, gdziekolwiek się ona wydarza.   

Na barykadach

Wolność, równość i..? Kwietniowy zestaw filmów z cyklu DKF Politechnika zabiera nas w sam środek społecznych napięć – w tych historiach jeśli pojawi się zapałka, odpalenie lontu zamieszek jest niemal pewne.   

You’re strong enough

przekonuje Cher oraz organizatorzy jubileuszowej edycji LGBT+ Film Festival. O prawach do bycia sobą i walce, jaką trzeba o to stoczyć, opowiada też najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. W kwietniu nad KNH tęczę widać będzie bezustannie! 

Sprawdź cały program 15. LGBT+ Film Festival 

Drive my soul

Magnetyczne dźwięki japońskiej kompozytorki Eiko Ishibashi i reżyserska wrażliwość Ryûsuke Hamaguchiego. Dokąd jeszcze zaprowadzi Cię wspólny projekt artystycznych dusz? Do kina – to już pewne. 

W drogę

Szybka rozgrzewka przed majówką? Przystanek we Włoszech i podróż w trybie slow z nowohoryzontowym Tournée.

Sprawdź cały program przeglądu Cinema Italia Oggi

Sprawdź cały program Nowe Horyzonty Tournée

Made in japan

Jeśli oscarowy sukces Chłopca i czapli rozbudził w Tobie apetyt na anime, od nas nie wyjdziesz głodny_a.  


Przystanek Hollywood

Jedni o nim marzą, drudzy o nim opowiadają. W kwietniu wzdychamy do fabryki snów z Polski późnych lat osiemdziesiątych i zgłębiamy tematykę Nowego Hollywood podczas spotkania z Akademii Kina Światowego i wykładu dra Michała Pabiś-Orzeszyny.

Mamy ciary!

Strach ma wielkie oczy i twarz Jacka Nicholsona, a poniedziałek to pikuś przy weekendzie jaki zgotuje Wam nadchodząca odsłona Najlepsze z Najgorszych. 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!