repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Kobieta z..., reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Aktualności

Wpisz w kalendarz – spotkania w KNH

26 mar

Wiosną budzimy się do życia i do rozmowy, dlatego nadchodzące seanse przeplatamy licznymi spotkaniami. W kwietniu daj się wyciągnąć na film i wciągnąć do dyskusji! 

W tej biografii mieści się kilka życiorysów

Lekarz, naukowiec, idealista. Jaki portret Ludwika Hirszfelda wyłania się z najnowszego dokumentu Pawła Wysoczańskiego? Zapraszamy na pokaz filmu Mensch z gościnnym udziałem reżysera. 

 

Co wydarzyło się pod Racławicami?

O biegu historycznych wydarzeń i historii, która odbiega od klasycznych szkolnych narracji – w 230. rocznicę bitwy pod Racławicami, wspólnie z Muzeum Narodowym, zapraszamy na pokaz specjalny Kosa wzbogacony o prelekcję historyczki sztuki Izabeli Trembałowicz-Chęć. 

Wszystkie drogi prowadzą do Hollywood

Uwięziona w szarej rzeczywistości polska Marilyn Monroe kurczowo trzyma się jednej myśli: zostawić wszystko za sobą, zostać gwiazdą i... wystąpić w Hollywood. Ile złotych rybek potrzeba, by spełnić to marzenie? O tym i nie tylko, porozmawiamy po seansie z reżyserem filmu Radosławem Piwowarskim. 

Pod ścianą

Wczesne kino Skolimowskiego, które nie stroni od autobiograficznych wątków i politycznych komentarzy (Ręce do góry do 1981 roku były zakazane w Polsce przez cenzurę). Dokąd zaprowadzi bohaterów noc wspomnień z czasów studenckich? Prelekcję przed seansem wygłosi krytyczka filmowa Diana Dąbrowska. 

Kobieta z… 

Z przeszłością? Z bólem? Z nadzieją? A może z prawdą o sobie, której odkrycie wymaga odwagi większej niż siła krępujących norm społecznych? W ramach cyklu Porozmawiaj z nią zapraszamy na pokaz najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta z gościnnym udziałem reżyserki. 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!