repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

12 kwi / pt
plakat

Big Boys

reż. Corey Sherman

czas: 90’
produkcja: USA 2023
obsada: Isaac Krasner, Dora Madison, David Johnson III, Taj Cross, Emily Deschanel, Marion Van Cuyck, Emma Broz, Jack De Sanz
język: angielski

gatunek: komedia

Nagrody:

  • L.A. Outfest 2023 – Nagroda Publiczności – Najlepszy Film Pełnometrażowy
  • L.A. Outfest 2023 – Najlepszy Aktor – Isaac Krasner
  • FilmOut San Diego 2023 – Najlepszy Aktor – Isaac Krasner
  • Frameline San Francisco International LGBTQ Film Festival 2023 – Nagroda Specjalna – Najlepszy Debiut Reżyserski
  • Boston Wicked Queer Film Festival 2023 – Nagroda Publiczności – Najlepszy Film Pełnometrażowy

Opis:

Wchodzenie w dorosłość nigdy nie jest szczególnie łatwe, ale czasem staje się złośliwie skomplikowane. Na przykład wtedy, gdy ukochana kuzynka Jamiego zabiera na wakacyjny wyjazd swojego chłopaka, Dana. Czternastolatek nie jest zachwycony, ale wkrótce okazuje się, że starszy o dwanaście lat Dan imponuje mu swoimi umiejętnościami, a między tą dwójką zawiązuje się szczególna męska więź, znacząca dla nastolatka więcej, niż jest gotowy przyznać sam przed sobą. Wychowany w przekonaniu, że homofobiczna męskość, oparta na fizycznej sile jest słuszna i zapewnia przetrwanie, Jamie leczy kompleksy powielając toksyczne schematy. W głębi duszy jednak zaczyna dostrzegać, kim jest naprawdę, a ważną rolę w odkrywaniu tożsamości ma dojrzała postawa Dana.

Reżyser Corey Sherman zawarł w komedii Big Boys autobiograficzne refleksje, zwracając uwagę, że body shaming i kompleksy na punkcie sylwetki dotyczą nie tylko kobiet, ale i mężczyzn, bez względu na wiek.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!