repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

13 kwi / so

Ishibashi / GIFT / Hamaguchi - pokaz z muzyką na żywo Eiko Ishibashi

GIFT

reż. Ryûsuke Hamaguchi

czas: 73’
produkcja: Japonia 2023
język: japoński

Film z muzyką na żywo Eiko Ishibashi.

Ten projekt zrodził się z przyjaźni. Eiko Ishibashi, autorka muzyki do Drive My Car, nagrodzonego za scenariusz w Cannes oraz Oscarem za najlepszy film międzynarodowy, zaproponowała Ryûsuke Hamaguchiemu kolejny projekt. Tym razem reżyser miał oderwać się od literatury (jego poprzedni film to adaptacja prozy Harukiego Murakamiego) i dać się poprowadzić niejednorodnej, eterycznej i niepokojącej muzyce Ishibashi, stanowiącej źródło opowieści. Efektem ich pracy jest GIFT – „współczesny film niemy”, który przypomina o sugestywnej sile dźwięków zdolnych do odkrywania nowych pokładów wrażeń i emocji. Hamaguchi, po zakończeniu GIFT, rozwinął wątki w nim zawarte w pełnometrażowy film kinowy Zła nie ma (Evil Does Not Exist) – również z muzyką Ishibashi – pokazujący interakcje człowieka i natury. Film miał premierę na festiwalu w Wenecji (2023), gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury.

Wyjątkowość projektu GIFT podkreśla fakt, że jest on prezentowany wyłącznie z muzyką na żywo, wykonywaną przez jej twórczynię, Eiko Ishibashi.

Patrycja Mucha

Eiko Ishibashi

japońska kompozytorka i multiinstrumentalistka (wokal, pianino, perkusja), autorka muzyki filmowej, w tym do nagrodzonego Oscarem Drive My Car Ryûsuke Hamaguchiego, wyróżniona tytułem Odkrycia Roku podczas World Soundtrack Awards na festiwalu filmowym w Ghent w 2023 roku. Jej prace to dźwiękowe fenomeny, będące fuzją stylów i gatunków – od chamber popu, przez muzykę konkretną, wykorzystującą wydawane przez świat odgłosy, po jazz i muzykę progresywną. Współpracowała z takimi artystami jak  Jim O’Rourke, Keiji Haino, Charlemagne Palestine, Merzbow, Giovanni Di Domenico, Phew.

Ceny biletów:

I PULA, do 14.03

  • bilet normalny: 100 zł
  • bilet klubowy (z kartą przyjaciela kina): 80 zł

II PULA - od 15.03

  • bilet normalny: 130 zł
  • bilet klubowy (z kartą przyjaciela kina): 100 zł

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!