repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 13 kwietnia 2024.

Ishibashi / GIFT / Hamaguchi - pokaz z muzyką na żywo Eiko Ishibashi

GIFT

reż. Ryûsuke Hamaguchi

czas: 73’
produkcja: Japonia 2023
język: japoński

 

Film z muzyką na żywo Eiko Ishibashi.

Ten projekt zrodził się z przyjaźni. Eiko Ishibashi, autorka muzyki do Drive My Car, nagrodzonego za scenariusz w Cannes oraz Oscarem za najlepszy film międzynarodowy, zaproponowała Ryûsuke Hamaguchiemu kolejny projekt. Tym razem reżyser miał oderwać się od literatury (jego poprzedni film to adaptacja prozy Harukiego Murakamiego) i dać się poprowadzić niejednorodnej, eterycznej i niepokojącej muzyce Ishibashi, stanowiącej źródło opowieści. Efektem ich pracy jest GIFT – „współczesny film niemy”, który przypomina o sugestywnej sile dźwięków zdolnych do odkrywania nowych pokładów wrażeń i emocji. Wyjątkowość projektu GIFT podkreśla fakt, że jest on prezentowany wyłącznie z muzyką na żywo, wykonywaną przez jej twórczynię, Eiko Ishibashi.

Patrycja Mucha

Zobacz pełnometrażowe rozwinięcie projektu GIFT. W Zła nie ma Hamaguchi kontunuje podjętą tematykę, a całości towarzyszy magnetyczna muzyka Eiko Ishibashi. Film zdobył Wielką Nagrodę Jury na Festiwalu w Wenecji, a na ostatnim rozdaniu Azjatyckich Nagród Filmowych został uznany za najlepszy film. 

 

Eiko Ishibashi

japońska kompozytorka i multiinstrumentalistka (wokal, pianino, perkusja), autorka muzyki filmowej, w tym do nagrodzonego Oscarem Drive My Car Ryûsuke Hamaguchiego, wyróżniona tytułem Odkrycia Roku podczas World Soundtrack Awards na festiwalu filmowym w Ghent w 2023 roku. Jej prace to dźwiękowe fenomeny, będące fuzją stylów i gatunków – od chamber popu, przez muzykę konkretną, wykorzystującą wydawane przez świat odgłosy, po jazz i muzykę progresywną. Współpracowała z takimi artystami jak  Jim O’Rourke, Keiji Haino, Charlemagne Palestine, Merzbow, Giovanni Di Domenico, Phew.

Ceny biletów:

  • bilet normalny: 130 zł
  • bilet klubowy (z kartą przyjaciela kina): 100 zł

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!