repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 18 grudnia 2022.

Gwiazdka Klary Muu

Jul på KuToppen

reż. Will Ashurs

czas: 66’
produkcja: Norwegia 2020
obsada: Marit Andreassen, Sigrid Bonde Tusvik, Mats Eldøen, Henriette Faye-Schjøll
język: polski

gatunek: animacja, familijny
kategoria wiekowa: 4+

Klara Muu wprost nie może doczekać się świątecznego wyjazdu do taty! Kiedy wydaje się, że nic nie zakłóci wspólnej Gwiazdki na farmie, rusza lawina nieprzewidzianych zdarzeń.

Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że tato Klary wcale nie jest gotowy do świętowania. Przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach. Do tego pech sprawia, że zostaje on pilnie wezwany do odśnieżania domu sąsiadki, a odcięta droga przejazdowa uniemożliwia powrót. Co robić, gdy do Gwiazdki zostało coraz mniej czasu? Gotowa na wszystko Klara, postanawia wezwać na pomoc świątecznego gnoma. Legenda głosi, że wystarczy miska domowej owsianki, by przekonać go do pracy. Niespodziewanie cała sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i niewiele brakuje, by nadchodzące Święta legły w gruzach! Czy bohaterom uda się poskromić serię niepowodzeń i łakomego gnoma? Gwiazdka Klary Muu to pełna uroku i muzycznych hitów, opowieść o magii świąt i rodzinnym cieple, dzięki którym nawet wywrócona do góry nogami choinka, wydaje się najpiękniejsza.

Czy wiesz, że...

postać gnoma zakorzeniona jest w norweskiej tradycji, według której gnomy zamieszkują stodoły: czuwają nad nimi i opiekują się zwierzętami.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!