repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Stillwater, reż. Tom McCarthy
Aktualności

Nowości w repertuarze

15 lis

Jeśli zaczynać nowy tydzień, to tylko w kinie! Po długim weekendzie i ekscytującej podróży w ramach American Film Festival, zapraszamy przed wielki ekran na pokazy filmowe z naszego regularnego repertuaru.

W programie aż trzy nowości: Ucieczka na Srebrny Glob opowiadająca o największej tajemnicy polskiego kina; propozycja dla najmłodszych, czyli nowa część przygód słynnej pszczółki i jej skrzydlatej ekipy oraz Stillwater z Mattem Damonem w roli głównej - jeden z przebojów tegorocznej edycji AFF zagramy na specjalnych pokazach w poniedziałek i wtorek. 

Niezmiennie na naszych ekranach króluje Spencer z zachwycającą Kristen Stewart w roli Lady Di, Eternals sygnowane reżyserskim podpisem Chloé Zhao czy laureat Złotych Lwów na Festiwalu w Gdyni: Wszystkie nasze strachy z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej.

Cały repertuar 

Bill Bakes (Matt Damon) to typowy „roughneck” z Oklahomy, pracownik przemysłu wydobywczego. Jego ociężała sylwetka świadczy o diecie bogatej w zwierzęce białko ze steków i hamburgerów, w jeansy ma wsuniętą kraciastą koszulę, a na głowie bejsbolówkę. To facet, który mówi rzadko i tylko wtedy, gdy musi. Wydawać by się mogło, że nigdy nie opuszczał rodzinnego Stillwater, tymczasem musi zbudować namiastkę nowego życia w Marsylii, gdzie jego córka (Abigail Breslin) odbywa karę wieloletniego więzienia. Bill jest teraz zmuszony wyjść ze swojej skorupy, nawiązać kontakty, poprosić o pomoc i ją przyjąć, co wydaje się jednym z najtrudniejszych wyzwań w jego życiu. (...) Podczas premiery na festiwalu w Cannes film otrzymał od publiczności jedne z najgorętszych owacji.

tekst: Patrycja Wanat

Film o największej tajemnicy i największym, niespełnionym marzeniu polskiego kina. 

Na srebrnym globie Andrzeja Żuławskiego mógł stać się jednym z najbardziej przełomowych obrazów science-fiction w historii kina. Rozmach produkcyjny, gwiazdorska obsada, rewolucyjne kostiumy i scenografia zapowiadały arcydzieło. Dlaczego zatem władze kinematografii PRL wstrzymały produkcję na dwa tygodnie przed końcem zdjęć? Dokument Kuba Mirudy opowiada o filmie-legendzie, który wciąż inspiruje twórców z całego świata oraz rozgrzewa emocje dawnych członków ekipy.

Nowa część przygód słynnej pszczółki i jej skrzydlatej ekipy. Tym razem Maja i Gucio wyruszają do pałacu na Sekretnym Wzgórzu, gdzie muszą dostarczyć magiczną złotą pestkę. W drodze towarzyszy im Zenek i Gienka - duet nieustraszonych mrówczych wojowników. Drużyna nie ma pojęcia, że ich tropem podąża cały wachlarz typów spod ciemnej gwiazdy: chciwi łowcy nagród, tajni wysłannicy obcych łąk i zwykłe skrzydlate opryszki. Na dodatek wkrótce okaże się, że pestka to tak naprawdę jajko, z którego wykluje się sympatyczna, lecz nieco nieogarnięta mrówka. A to dopiero początek przygody!

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!