repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Diuna, reż. Denis Villeneuve
Aktualności

Październik w KNH

29 wrz

Październik otwiera ostatni kwartał roku, w znakach zodiaku zaprasza przed szereg Wagę, a na niebie kinowych wydarzeń uwidacznia wspaniałą konstelację premier i wydarzeń specjalnych. Sprawdźcie, co przyniesie nowy miesiąc w KNH.

Premiery na horyzoncie

Spróbujemy na jednym wdechu: nowy Bond, Gunda, Gagarine, Człowiek, który sprzedał swoją skórę, Wesele, Notturno, Nowy Porządek, Ostatni pojedynek, Diuna, Lux Eaterna, Moje wspaniałe życie… uff! A to wciąż nie wszystko - to będzie piękny filmowy październik!

Lista nadchodzących premier tutaj

Brzdąc z muzyką na żywo

Meloniki z głów, bo oto nadchodzi pokaz specjalny Brzdąca: pierwszej pełnometrażowej produkcji Charliego Chaplina! Jego legendarne dzieło przypomnimy z okazji setnej rocznicy powstania filmu ze specjalną muzyczną oprawą od Małych Instrumentów, która wymyka się schematom i nadstawia ucho ku eksperymentalnym brzmieniom. 

MET Live. Opery znowu na żywo

Po przerwie powracamy z transmisjami na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku! W październiku na wielkim ekranie zaprezentujemy jedno z najwybitniejszych dzieł rosyjskiej opery Borysa Godunowa oraz operową adaptację wspomnień amerykańskiego dziennikarza i prezentera stacji Black News Channel Charlesa M. Blowa: W moich kościach ogień. 

Program tego sezonu oper znajduje się tutaj

Akademia Kina Światowego

Studenci wracają do miasta, a my wracamy do spotkań w ramach Akademii Kina Światowego. Od 12 października ruszamy z II semestrem filmowych zajęć. Przed nami wykłady cenionych filmoznawców i pokazy kultowych produkcji. Na start? Legendarny Obywatel Kane i Złota era Hollywood, którą przybliży uczestnikom dr Małgorzata Kozubek. 

Cały program nadchodzącego semestru akademii tutaj

Między słowami: Nomadland

Na tym nie koniec powrotów. Jesień oznacza u nas reaktywację filmowych spotkań psychoanalitycznych. 21 października wraz z Oddziałem Dolnośląsko-Opolskim Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszamy do wspólnego poszukiwania ukrytych znaczeń w uhonorowanym Oscarem filmie Nomadland

UKRAINA! Festiwal Filmowy

Kierunek? Ukraina! Od 22 października zapraszamy na jedyny festiwal filmów ukraińskich w Polsce, który przybliża najnowsze i najlepsze produkcje od naszych wschodnich sąsiadów. Szczegóły już wkrótce!

Najlepsze z Najgorszych: Polowanie na indyki 

Jeśli kręcą Was substancje, które tylko trochę przypominają krew, dziwni ludzie z wąsami, klimaty Orwella, polowanie na ludzi oraz malownicze zakątki pełne aktorskiego drewna - koniecznie zapolujcie na ten seans! 

Kinoring

Rzucamy rękawicę filmowym dyskusjom, w których wszyscy się zgadzają - pora na stracie punktów widzenia, potyczkę na argumenty i wymianę dobrze wymierzonych zdań. Pod koniec października zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Kinoring. Plan jest prostu: najpierw oglądamy film, a po nim prowadzimy ożywioną rozmowę. Swoich za i przeciw wobec Titane bronić będzie krytyczka filmowa Kaja Klimek i dziennikarz Marek Fall.

Mistrzowskie slow cinema

Niektórzy twierdzą, że to film, który powinno się zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Zgadzamy się z tym w 100% i już dziś zapraszamy na specjalny pokaz Szatańskiego Tanga - ponad siedmiogodzinnej, czarno-białej epopei, okrzykniętej jednym z największych dokonań światowej kinematografii. Dajcie się zahipnotyzować tym ujęciom!

W październiku zapraszamy też na inne wydarzenia specjalne i pokazy w ramach stałych cykli w Kinie Nowe Horyzonty:

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!