repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Americaville, reż. Adam James Smith
Aktualności

9. edycja MIASTOmovie od środy w KNH

27 wrz

Nic co miejskie nie jest im obce! Razem z Wrocławską Fundacją Filmową zachęcamy do eksplorowania architektury i urbanistyki na wielkim ekranie. Tegoroczna edycja MIASTOmovie odbędzie się pod hasłem „Przesilenie” i pozwoli spojrzeć na problemy miast, które uwypukliła pandemia. 

Przegląd filmów o mieście i architekturze rozpoczniemy w najbliższą środę, 29 września, seansem Making a mountain. Dokument Kaspara Astrupa Schroedera i Rikke Selin Fokdal opowiada o kulisach powstawania jednego z najważniejszych budynków ostatnich lat: kopenhaskiej spalarni śmieci. Po seansie odbędzie się dyskusja zatytułowana You'd better stop!.

Dzień później zapraszamy na filmowy portret Richarda Leplastriera - jednego z najbardziej cenionych współczesnych australijskich architektów, który w naszym kręgu kulturowym wciąż pozostaje w cieniu o wiele lepiej kojarzonych kolegów po fachu z północnej półkuli. Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z Magdaleną Górską, z którą porozmawiamy o projektowaniu naturalnym.

9. edycja MIASTOmovie zaprowadzi nas również do Włoch - a dokładnie, do Bergamo, gdzie w połowie lat 70. powstało horyzontalne osiedle, które w obliczu covidowego kryzysu dało mieszkańcom wiele wytchnienia. Bergamo. Tarasy w słońcu to próba dokumentalnej opowieści o tym miejscu, łącząca w sobie spojrzenie dwójki reżyserów: filmowca i architekta.

29 września, środa

30 września, czwartek

1 października, piątek

2 października, sobota

3 października, niedziela

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!