repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Nie czas umierać, reż. Cary Joji Fukunaga
Aktualności

Premiery tygodnia

30 wrz

Jesteśmy zgodni - energia filmowych nowości sprawi, że odlecicie w kosmos! Od piątku w naszym repertuarze rozbłyśnie Nie czas umierać - najnowsza część Bonda, która zaserwuje wszystkim widzom wielki wybuch emocji. Układ planetarny premier uzupełnia też Gunda w reżyserii wybitnego dokumentalisty Wiktora Kossakowskiego oraz Gagarine: debiut, który sięga gwiazd. Na niebie premier wypatrujcie też Człowieka, który sprzedał swoją skórę (tegoroczny nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy), a wśród filmowych konstelacji nie przegapcie najnowszej produkcji studia DreamWorks: Rodzinka rządzi wniesie do wszechświata kina familijnego jeszcze więcej śmiechu.

Nie czas umierać

007 na bezterminowym urlopie? Bez obaw! Agentem specjalnym jest się na całe życie. Kiedy dawny przyjaciel Bonda prosi go o pomoc, ten rusza do akcji. Hawajską koszulę zamienia na dopasowany garnitur, sprawdza magazynek, bierze łyk martini i wraca na dobrze znaną mu ścieżkę. W Nie czas umierać jego przeciwnikiem okaże się tajemniczy człowiek w japońskiej masce (spod której wyłania się Rami Malek, laureat Oscara za rolę w Bohemian Rhapsody), a w gronie silnych bohaterek nie zabraknie dobrze nam znanej Léi Seydoux.

Gunda

Nie było jeszcze takiego filmu o zwierzętach. Gunda to nakręconym z niespotykaną empatią portret zwierząt hodowlanych: tytułowej świni i jej młodych, a także krów i kurczaków. Wybitny dokumentalista Wiktor Kossakowski, stawia kamerę na wysokości oczu swoich bohaterów, spoglądając na nich z wielkim sercem oraz otwartą głową, przekraczając wszelkie granice międzygatunkowego spotkania. Ta perspektywa pokazuje, bez żadnego dydaktyzmu i pouczania, jak złożone są światy psychiczne zwierząt hodowlanych. Producentem wykonawczym filmu jest Joaquin Phoenix.

Gagarine

16-letni Youri całe życie spędził w Gagarine Towers: rozległym, paryskim kompleksie mieszkaniowym, będącym architektoniczną pozostałością po dawnej fascynacji komunizmem. Kiedy plany rozbiórki bloku i eksmisji jego mieszkańców stają się rzeczywistością, Youri postanawia działać. Wraz ze swoimi przyjaciółmi rozpoczyna misję uratowania Gagarine – ich pełnego wspólnych przeżyć azylu – przekształcając go we własny „statek kosmiczny”.

Rodzinka rządzi

Twórcy ze studia DreamWorks powracają z kontynuacją przebojowej animacji Dzieciak Rządzi i przypominają, że... rodzina to jest siła! Co prawda bracia Tim i Ted Templeton zdążyli już dorosnąć i w międzyczasie oddalić się od siebie, jednak nowe pokolenie dzieciaków też ma coś do powiedzenia. 7-letnia Tabitha nie zamierza ukrywać, że ubóstwia swojego swoja Teda, z kolei mała Tina ujawnia, że jest – ta-da! – tajną agentką BabyCorp z misją odkrycia mrocznych sekretów tajemniczego założyciela szkoły Tabithy. To dzięki niej bracia Templeton ponownie odkryją, co tak naprawdę ma znaczenie.

Człowiek, który sprzedał swoją skórę

Jeśli myśleliście, że po serialu Prison Break już nikt nie uczyni tatuażu siłą napędową scenariusza, byliście w błędzie. Tegoroczny kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy, to prowokująca opowieść o granicach artystycznej wypowiedzi i ludzkiej wolności. Uciekający z ogarniętej wojną Syrii Sam Ali, pragnie dostać się do Europy. By to osiągnąć, zgadza się na wykonanie tatuażu na plecach przez słynnego artystę. Czy wyrysowana na skórze wiza będzie przepustką do lepszego życia? W rolach głównych zjawiskowa Monica Bellucci i nagrodzony na Festiwalu w Wenecji Yahya Mahayni.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!