repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 27 października 2021.

Polowanie na Indyki

Turkey Shoot

reż. Brian Trenchard-Smith

czas: 93’
produkcja: Australia, Wielka Brytania 1982
obsada: Steve Railsback, Olivia Hussey, Michael Craig
język: angielski

gatunek: akcja, dramat, sci-fi, horror
kategoria wiekowa: 18+

Te indyki wcale nie oznaczają dziękczynienia!

Jeśli kręcą was substancje, które tylko trochę przypominają krew, dziwni ludzie z wąsami, klimaty Orwella, polowanie na ludzi oraz malownicze zakątki pełne aktorskiego drewna - koniecznie zapolujcie na ten seans!

Niedaleka przyszłość. Wściekli obywatele coraz częściej wyrażają swoje zaniepokojenie sytuacją w antyutopijnym państwie. Wobec zamieszek i nieposłuszeństwa, reżim postanawia postawić na dialog oraz edukowanie społeczeństwa - a te najlepiej przeprowadzać w odizolowanych obozach. Do jednego z zakładów zamkniętych trafia trójka nowych więźniów, gdzie wita ich uśmiechnięty dozorca z bujnym wąsem oraz częste strzały z pejcza. Brzmi dziwnie? Poczekajcie.

Wkrótce bohaterowie zostają wypuszczeni do okolicznej głuszy. To tu będą mogli zawalczyć o przetrwanie i odzyskać wolność. Muszą jedynie uciec pościgowi złożonemu z sadystycznych strażników oraz uzbrojonych po zęby ekscentrycznych gości specjalnych. Przed nimi dzikie ostępy pełne niebezpieczeństw, żądna krwi łuczniczka i mnóstwo maczet. Nadal mało? Jeden z gości zabrał ze sobą na polowanie zmutowanego człowieka-małpę uwielbiającego chrupać oderwane kończyny.

Brian Trenchard-Smith

Brian Trenchard-Smith

Angielski reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1946 r. w Londynie. Praktykował w BBC. Z początkiem lat 70. przeniósł się do Australii, gdzie również reżyserował programy telewizyjne (m.in. The Marty Feldman Show, 1972). Wkrótce stał się specjalistą od filmów akcji. Jego The Stuntmen i The Man from Hong Kong stały się hitami ozploitation i wprowadziły rozrywkowe kino z Australii na międzynarodowe rynki. W jego BMX Bandits jedną z pierwszych ról w swej karierze zagrała Nicole Kidman. Zasłynął hiperbrutalnym filmem S-F Polowanie na indyki. W latach 80. przeniósł się do USA, gdzie do dziś realizuje filmy przeznaczone na rynek wideo i DVD oraz produkcje telewizyjne.

Wybrana filmografia:

1973 The Stuntmen

1975 The Man from Hong Kong

1976 Deathcheaters

1978 Stunt Rock

1982 Polowanie na indyki / Turkey Shoot

1983 BMX Bandits

1986 Pułapka / Dead-End Drive In

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!