repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Gagarine, reż. Fanny Liatard / Jeremy Trouilh

ceny biletów:

  • bilet normalny: 20 zł
  • bilet klubowy: 18 zł
  • bilet 5+ przy zakupie 5 i więcej seansów: 16 zł
Aktualności

12. Przegląd Nowego Kina Francuskiego – bilety już w sprzedaży!

12 cze

Dzieła mistrzów, debiuty, premiery i przedpremiery. W dniach 18-24 czerwca zapraszamy na Przegląd Nowego Kina Francuskiego, w trakcie którego zaprezentujemy obsypane nagrodami, najciekawsze i najszerzej dyskutowane filmy znad Sekwany.

Vive la France!

W tegorocznym programie znalazło się aż 11 tytułów – wśród nich filmy z oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes, a także produkcje docenione przez francuską Akademię Filmową. Na wielkim ekranie zobaczymy między innymi utkaną z osobistych doświadczeń opowieść o powrocie do rodzinnych korzeni – DNA w reżyserii Maiwenn; błyskotliwą historię romantyczną, która iskrzy od ciętego humoru i nostalgii – Weselny toast, a także zdobywcę 7 nagród Cezara – tragikomedię Żegnajcie, głupcy w reżyserii Alberta Dupontela.

Mistrzowie kina i zachwycający debiutanci

Mocnym punktem przeglądu okaże się z pewnością Lato 85 - najnowszy film François Ozona. Kontrowersyjny reżyser powraca tym razem do czasów własnej młodości, by opowiedzieć pełną nieprzewidywalnych zwrotów akcji historię o wchodzeniu w dorosłość i pierwszej miłości. W programie tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć także hołdu dla zmarłego w marcu tego roku, nieodżałowanego Bertranda Taverniera. Na wielkim ekranie zaprezentujemy jeden z ostatnich filmów reżysera  – jednocześnie osobisty i erudycyjny dokument Podróż przez historię kina francuskiego.

 

Tegoroczny przegląd to jednak nie tylko dzieła uznanych mistrzów, lecz także dokonania zdolnych debiutantów. Wśród nich szczególną uwagę przykuwa Gagarine – poetycka i pełna wdzięku opowieść o dojrzewaniu, która zasłużenie uzyskała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie roku.

Program:

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!