repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Sweat, reż. Magnus von Horn
Aktualności

Spotkanie z Magnusem von Hornem

14 cze

Kino to miejsce otwarte na rozmowy i spotkania z twórcami, a tych w Kinie Nowe Horyzonty nie brakuje. Tym razem, w środę 16 czerwca o 19:00, zapraszamy na specjalny przedpremierowym pokaz filmu Sweat - jednego z najgłośniejszych polskich tytułów ostatnich miesięcy, zakwalifikowanego do oficjalnej selekcji ostatniego festiwalu w Cannes.

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Magnusem von Hornem oraz producentem Mariuszem Włodarskim.

Sweat to przejmująca opowieść o kilku dniach z życia instagramowej influencerki, która pomimo ogromnej popularności, mierzy się z uczuciem dojmującej samotności. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama. 


Film nagrodzonego Paszportem Polityki Magnusa von Horna okazał się sensacją ostatniego festiwalu w Gdyni, gdzie został wyróżniony aż pięcioma nagrodami (Najlepsza reżyseria, pierwszoplanowa rola kobieca, drugoplanowa rola kobieca, montaż oraz zdjęcia). Reżyser znany z głośnego debiutu fabularnego Intruz, w swoim najnowszym filmie zręcznie łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy. Spotkanie po środowym pokazie to znakomita okazja, by dać się wciągnąć w intrygującą dyskusję z twórcami i porozmawiać o inspiracjach oraz procesie powstawania produkcji.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!