repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Sweat, reż. Magnus von Horn
Aktualności

Spotkaj filmowych twórców i autorów w KNH

8 cze

Intrygujące rozmowy i wciągające dyskusje: o pracy nad filmem, wyzwaniach i inspiracjach. Zapraszamy na szereg pokazów specjalnych i rozmów z gośćmi, którzy w czerwcu pojawią się licznie w Kinie Nowe Horyzonty i spotkają z wrocławską publicznością.

8 czerwca

We wtorek zapraszamy na specjalny pokaz nagrodzonego najwyższym laurem na Krakowskim Festiwalu Filmowym dokumentu Spacer z Aniołami, którego akcja rozgrywa się w RPA. Po seansie z widzami spotka się i porozmawia reżyser Tomasz Wysokiński oraz Jeremaiah Marobyane, bohater filmu.

11 czerwca

Weekend rozpoczniemy przedpremierowym pokazem nagrodzonego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni filmu Ostatni komers. Produkcja oparta na motywach powieści Ma być czysto Anny Cieplak, opowiada o wchodzeniu w dorosłość we współczesnej Polsce. Po seansie zapraszamy na spotkanie i rozmowę z reżyserem Dawidem Nickelem. 

16 czerwca

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich miesięcy, zakwalifikowany do oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes w 2020 roku. Przejmująca opowieść o kilku dniach z życia instagramowej influencerki, która pomimo posiadania tysięcy followersów, mierzy się z uczuciem dojmującej samotności. W środę, 16 czerwca, zapraszamy na przedpremierowy pokaz głośnego filmu Sweat i spotkanie z reżyserem Magnusem von Hornem oraz producentem Mariuszem Włodarskim.

17 czerwca

W czwartek zatrzymamy się (ale tylko w przenośni!) na Górnym Śląsku, po którego historii oprowadzi nas Urszula Biel, autorka książki Kultura filmowa prowincji górnośląskiej. Kina, właściciele, widzowie. Autorka w swojej nowej publikacji, na tle kontekstów historycznych, przybliża i przygląda się ówczesnym lokalnym kinom, ich właścicielom, zarządcom i zachowaniom publiczności. Spotkanie poprzedni pokaz filmu Higiena małżeńska z 1922 roku.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!