repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbani

Ceny biletów:

  • bilet normalny: 20 zł
  • bilet klubowy: 18 zł
  • bilet wielokrotny 4+ na 4 i więcej seansów: 16 zł

TFN2021

Aktualności

Startujemy z Tygodniem Filmu Niemieckiego!

4 cze

Od zachwytu po zaskoczenie. W dniach 4-10 czerwca zapraszamy do przeżywania spektrum filmowych emocji podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego – corocznego przeglądu najważniejszych i najciekawszych produkcji od naszych zachodnich sąsiadów. 

Filmy z 70. MFF w Berlinie

Tegoroczny przegląd otworzy film Undine z Paulą Beer, laureatką Srebrnego Niedźwiedzia, w roli głównej. W programie znalazł się również Berlin Alexanderplatz, czyli współczesna adaptacja legendarnej powieści Alfreda Döblina, która wprowadza w kolejne kręgi przestępczego świata stolicy Niemiec i zabiera w hipnotyzującą miejską odyseję.

Egzystencjalna granica

Tydzień Filmu Niemieckiego to również spotkanie z kinem społecznie zaangażowanym.
W ramach przeglądu zaprezentujemy Gipsy Queen – opowieść o życiu rumuńskiej Romki, która wobec braku zrozumienia ze strony ojca i wykluczenia społecznego, postanawia podjąć się dorywczych prac w Niemczech. W roli głównej Hüseyin Tabak – laureatka Nagrody dla Najlepszej Aktorki oraz Nagrody Jury Ekumenicznego na Festiwalu w Tallinie.

Poza intrygującą fabułą

Obok znakomitych filmów fabularnych, w programie znalazł się również wyjątkowy dokument Schlingensief – krzykiem przerwać milczenie, poświęcony zmarłemu 11 lat temu, znakomitemu niemieckiemu artyście i reżyserowi Christophowi Schlingensiefowi.

Program:

Ulotka przeglądu w PDF

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!