repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Podejrzana, reż. Park Chan-wook
Aktualności

Wroclaw Korean Film Festival - bilety już w sprzedaży

27 wrz

Najnowsze odkrycia, festiwalowe olśnienia, wyśmienite kino gatunkowe i retrospektywy cenionych postaci koreańskiej kinematografii – od 7 października zapraszamy na Wroclaw Korean Film Festival.

Pierwsza edycja Wroclaw Korean Film Festival stanowi znakomitą okazję do zapoznania się z jedną z najbardziej eklektycznych i prężnie rozwijających się współczesnych kinematografii. Festiwal otworzy najnowsze dzieło Park Chan-wooka - świetnie przyjęta w Cannes Podejrzana. Na wielkim ekranie zobaczymy także inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami komedię Ucieczka z Mogadiszu w reżyserii Ryoo Seung-wan o najbardziej niesamowitej ewakuacji ambasady, jaką można sobie wyobrazić. Na wielkim ekranie zaprezentowana zostanie również Przesyłka specjalna Park Dae Min z nieszablonową wiodącą rolą kobiecą, a także tegoroczny hit koreańskich kin: Bezkarni - krwawa misja w reż. Lee Sang-yonga, który obejrzało do tej pory ponad 13 milionów Koreańczyków.

W programie nie zabrakło również najnowszego filmu klasyka koreańskiego kina, czyli Hong Sang-soo - jego Film powieściowy to czarno-biały obraz o podróży pewnej pisarki i spotkaniu z dawno niewidzianym znajomym. Wydarzeniem będzie też chwalony przez krytyków, najnowszy film Kore-edy Hirokazu Baby Broker. Reżyser znakomitych Złodziejaszków wraca z opowieścią o mrocznych sekretach koreańskiego społeczeństwa, ponownie udowadniając, że jest mistrzem opowieści słodko-gorzkich, tak charakterystycznych dla koreańskiego kina.

Wrocławska publiczność będzie miała okazję zobaczyć również twórczość nagradzanego na całym świecie koreańskiego animatora Erica Oh - na wielkim ekranie zagości sześć perełek stworzonych przez wieloletniego rysownika Pixara, który wybrał własną artystyczną drogę (Oh pracował przy takich filmach jak Toy Story czy Gdzie jest Dory?).

7 października, piątek

8 października, sobota

9 października, niedziela

10 października, poniedziałek

11 października, wtorek

12 października, środa

13 października, czwartek

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!