repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 13 października 2022.

plakat

Świadectwo końcowe Kim Min-young

Seong-jeog-pyo-ui Gim-min-yeong

reż. Lee Jae-eun, Lim Ji-sun

czas: 94’
produkcja: Korea Południowa 2021
obsada: Kim Jua, Yoon Seoyoung, Lim Jongmin

gatunek: dramat obyczajowy 

W swym świetnie przyjętym debiucie Lee Jae-eun i Lim Ji-sun dowcipnie krytykują neoliberalny wyścig szczurów, system edukacji oparty na bezwzględnej konkurencji i wyśrubowane społeczne oczekiwania. Przyjaźń absolwentek szkoły średniej staje pod znakiem zapytania, gdy pierwsza z nich -Sanna dostaje się na studia do Harvardu, druga - Min-young kontynuuje naukę w koreańskim college’u, a trzecia - Jung-hee przerywa edukację i podejmuje pracę na pół etatu w podupadającym klubie tenisowym. Odmienne aspiracje i priorytety sprawiają, że dziewczęta zaczynają się od siebie oddalać, a wizyta Jung-hee u przyjaciółki okazuje się wielkim rozczarowaniem.

Reżyserki bezbłędnie budują atmosferę krindżu, dyskomfortu i podszytego wzajemnymi pretensjami napięcia, wykorzystując statyczne ujęcia i niespokojny rytm narracji. Historia rozpadu licealnej przyjaźni, choć pełna autentycznego żalu związanego z utratą, doprawiona jest jednocześnie sporą dawką absurdalnego humoru: trio maturzystek umila sobie wolny czas pisaniem akrostychów, jazda na rowerze podczas deszczu zastępuje kąpiel w basenie, a kluczową rolę w fabule pełni zegarek z podobizną Jamesa Deana.

Kim Min-young of the Report Card to pełna czułości i łagodnej kpiny opowieść o dorastaniu według własnych zasad, prawie do popełniania błędów i głębokiej potrzebie autentyczności, dzięki której zamiast marki osobistej można zyskać po prostu własną tożsamość.

Nagrody: MFF w Jeonju - Grand Prize w Konkursie Filmów Koreańskich

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!