repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Yuku i magiczny kwiat, reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck
Aktualności

Kino Dzieci - filmowe TOP 5 Michaliny Drygasiewicz

23 wrz

Dla jeszcze niezdecydowanych i tych, którzy już planują cały weekend z Festiwalem Kino Dzieci - prezentujemy filmowe TOP 5 Michaliny Drygasiewicz: animatorki, która na co dzień pracuje z dziećmi w Kinie Nowe Horyzonty oraz w ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Jakie tytuły na pewno Was zachwycą? 

Yuku i magiczny kwiat

Wybierając się w podróż z małą myszką Yuku, każdy ma szansę na wspaniałą przygodę - przygodę wypełnioną dźwiękami ukulele i pięknymi piosenkami. Co czeka nas podczas tej podróży? Dużo nowych przyjaźni, ale też wyzwania - jednak gdy kieruje nami miłość, każda przeszkoda jest do przejścia!

Rintje 2

Dużo merdających ogonków to podobno przepis na szczęście! „Rintje 2” to zabawna, pełna uroku animacja - takie seriale mogłabym oglądać całymi sezonami! Jestem pewna, że pieski wszelkiej maści i ich przygody skradną też i Wasze serca.

Młodzieżowa Liga Mistrzów

Przez długie lata uprawiałam sport drużynowy, dlatego patrząc na to jak drużyny z odległych zakątków świata przygotowują się do swoich najważniejszych zawodów – wróciły do mnie dawne emocje. Mała Liga Mistrzów to szczery dokument o tym, jak sport kształtuje młodych ludzi – jakie są tego jasne i ciemne strony. To też film o tym, w jak różny sposób my – dorośli, towarzyszymy im w drodze do celu. Czy na pewno potrafimy ich wspierać tak, jak tego potrzebują? To pytanie pozostanie z nami na długo po seansie.

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona

Para młodych detektywów z Valleby towarzyszy festiwalowi niemal przy każdej edycji. I za każdym razem z niecierpliwością na twarzy, młodzi widzowie czekają, aż w sali kinowej zgasną światła i będą mogli ponownie spotkać się ze swoimi ulubionymi bohaterami. Ta atmosfera napięcia i oczekiwania udziela się również mi, tym bardziej że nowe przygody Lassego i Mai jak zawsze zaskakują i trzymają w napięciu do ostatnich minut seansu.

Zupa Franzy

Warstwa wizualna krótkich metraży jest czymś na co zawsze zwracam uwagę widzów podczas prelekcji. Oglądając kilka krótkich filmów podczas jednego seansu, mamy szansę dostrzec jak różnorodne techniki wykorzystują twórcy, by stworzyć swoje małe dzieła sztuki.Przyglądając się uważnie bohaterom i przestrzeni wykreowanej w Zupie Franzy, dostrzeżemy różne materiały (tkaniny, wełnę, koraliki czy plastelinę), które razem tworzą fantastyczne pastelowe kadry.

Zobacz filmowe TOP 5 Justyny Oczkowskiej

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!