repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Belle, reż. Mamoru Hosoda
Aktualności

Tu rządzi wyobraźnia! Sprawdź program Kina Dzieci

24 wrz

Rozpoczynamy największe święto kina dla najmłodszych widzów!

8 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci to ponad osiemdziesiąt tytułów, które bawią, wzruszają i czarują fantazją. Wraz z filmowymi bohaterami przeżyjemy niejedną przygodę, odkryjemy moc przyjaźni, poszukamy harmonii z naturą, sprawdzimy czym jest odwaga i jak wygląda świat, w którym wolność nie jest dana na zawsze. A to wszystko przed wielkim ekranem!

Festiwal zainaugurujemy seansem krótkich animacji, do którego przygotowana została wyjątkowa oprawa dźwiękowa. W czasie pokazu muzykę na żywo zagra Sam Alty, a w roli filmowego lektora usłyszymy dziennikarza Radia Ram, Bartka Synowca.

Weekend z Kinem Dzieci to również okazja, by wyruszyć w nieznane! Wraz z odważną Calamity Jane popędzimy galopem po Dzikim Zachodzie, ramię w ramię z bohaterami animacji Nawet myszy idą do nieba poszukamy drogi do tajemniczej Wszechpuszczy, a u boku nieustraszonej dwójki przyjaciół z Jak ocalić smoka stawimy czoła poważnym tarapatom.

zobacz cały program sekcji Konkurs Główny

Wspaniałe opowieści czekają również w pozostałych sekcjach konkursowych:

Konkurs krótkich dokumentów

Konkurs filmowych odkryć

Zachwytów dostarczy nam również najnowsze anime nominowanego do Oscara Mamoru Hosody. Belle to olśniewający wizualnie musical o szukaniu swojego prawdziwego głosu, życiu w dwóch światach i sile, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy.

A jeśli ktoś z Was zastanawiał się, jak to jest mieszkać w przyczepie, bez przerwy podróżować i dorastać u boku wiecznego lekkoducha, niech koniecznie wybierze się na seans Moje życie to cyrk. Niedzielnemu pokazowi filmu towarzyszyć będzie pantomimiczny wstęp przygotowany przez aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

To jednak nie koniec przygód przed wielkim ekranem.

W ramach Kina Dzieci zapraszamy też na filmową wyprawę do kraju czekolady:wszystko za sprawą sekcji Pocztówka z Belgii.

W ten weekend nie zabraknie również spotkań z ulubionymi bohaterami literackimisprawdźcie nasz blok filmowy Kino Dzieci z nosem w książkach.

A to dopiero początek! Zapraszamy do wspólnego przeżywania niesamowitych przygód i poznawania porywających historii. Bo kino to frajda! 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!