repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 17 września 2022.

plakat

Blok filmowy: Wyścigi + spotkanie

Blok filmowy: Wyścigi

czas: 108’
język: angielski

Po seansie odbędzie się spotkanie z Krystianem Jakubkiem i Pawłem Puławskim, uczestnikami Transcontinental Race 2022 oraz wielu innych, podobnych wydarzeń sportowych, którzy opowiedzą o swoich przygodach, doświadczeniach w tego rodzaju wyścigach oraz odpowiedzą na pytania zgromadzonej w sali publiczności.

Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny - po odbiór wejściówek zapraszamy do kas kina od 9 września.

W programie:

 • Onboard the Transcontinental Race
  reż. Antonin Michaud-Soret
  Francja 2021, 52'  4000 kilometrów rowerem po Europie. Bez pomocy. Dowolne przejazdy pomiędzy czterema punktami kontrolnymi. 17 dni na ukończenie trasy. Ci najszybsi kończą wyścig w niecałe dziewięć dni spędzając średnio osiemnaście godzin na siodełku rowerowym. „W skrócie jest to piękny, twardy wyścig rowerowy – z założenia prosty, ale złożony, jeśli chodzi o realizację.” Wyścig transkontynentalny rzadko polega na ściganiu się z innymi konkurentami lub z samym sobą. To przede wszystkim wyścig dla siebie. Jeździć na TCR to odkrywać, kim się stajesz na poboczu drogi w Alpach lub na Bałkanach, bez snu, nieprzytomny, pozbawiony higieny i wszelkiego komfortu w siodle, przetaczając się po nierównym asfalcie szesnaście lub osiemnaście godzin dziennie. To odnajdywanie tego, co istnieje poza zmęczeniem i wyczerpaniem. Rezygnujesz? Łapiesz pociąg do domu? Albo odkrywasz, co cię powstrzymuje i uciekasz od tego. Film pokazuje wszystko, co zgromadził reżyser Antonin oczami fotografów Jamesa Robertsona i Camille Mcmillana, Mike'a Halla i Anny Haslock oraz Matthieu, zawodnika numer 109, który toczy bardzo osobistą walkę o ukończenie wyścigu. TCR to znacznie więcej niż wyścig, to kompletne doświadczenie. Zobacz film nakręcony podczas trzech wyścigów od 2016 do 2018 i zanurz się w wyjątkowym doświadczeniu, jakim jest Wyścig Transkontynentalny.

 • Preparing to Give - The Film
  reż. Nathan Roderick Carter
  Australia 2022, 56'  Dziennikarz i autor bestsellerów, uczestnik wyścigów ultra, Rupert Guinness wyrusza na swój ostatni obóz treningowy (powszechnie znany jako „Hell Week”) w ramach przygotowań do najtrudniejszego wyścigu rowerowego na świecie Race Across America (RAAM) 2022 z szefem załogi i przyjacielem Nathanem Roderickiem Carterem. Przygoda zaczyna się od Revolve24, czyli 24-godzinnego wyścigu na południu Australii. Następnie, mimo 24-godzinnego wysiłku, Guinness rusza dalej na otwarte drogi południowej Australii, jadąc wzdłuż słynnej trasy Great Ocean Road, kończąc wyścig na szczycie góry Falls Creek w zaśnieżonym regionie Wiktorii. Film dokumentuje obóz treningowy, pokazując determinację, człowieczeństwo, przyjaźń, wrażliwość, izolację na drodze i „moc pedałowania”, która łączy ludzi i łączy umysły.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!