repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

17 wrz / so

Blok filmowy: Welodrom

czas: 73’
język: angielski, polski, ukraiński

Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny - po odbiór wejściówek zapraszamy do kas kina od 9 września.

W programie:

 • Nowe Dynasy
  reż. Katarzyna Krapacz
  Polska 2014, 25'

  Krótka historia toru kolarskiego Orzeł w Warszawie, a także wspomnienie złotych lat kolarstwa torowego w Polsce. Są tu anegdoty, kolarskie proporczyki, nutka nostalgii. Film powstał jako część projektu Małe Dynasy, mającego na celu uratowanie podupadającego toru.

 • Ryokou
  reż. Davros
  Australia 2013, 26

  Ryokou po japońsku oznacza "podróż". To opowieść o determinacji australijskiego sportowca, Shana Perkinsa, który w kraju Kwitnącej Wiśni postanawia na nowo zdefiniować swoje życiowe i sportowe cele, stąd też podejmuje wyzwanie dotyczące jednej z najbardziej wymagających dziedzin kolarstwa - Keirinu. Przedstawiciele elitarnej dyscypliny są początkowo niechętni sprinterowi, ale upór i konsekwencja sportowca przynoszą mu w końcu upragnione rezultaty.

 • Otwarcie Welodromu w Kijowie. 30.05.2017
  reż. Kirill Obsidian
  Ukraina 2017, 3'

  Otwarcie welodromu po remoncie to najważniejsze wydarzenie dla środowiska kolarskiego w Kijowie, na które czekano od lat. Wreszcie nadszedł ten dzień! Oczekiwania są duże – prace w końcu wykonano na miarę potrzeb. Pozostaje mieć nadzieję, że nowa nawierzchnia wystarczy na długo.

 • Rapha Festive 500 - 500 km in Herne Hill Velodrome
  reż. Calvin Cheung
  Wielka Brytania 2021, 20'

  Rapha #Festive500 to coroczne wydarzenie kolarskie – tym razem organizowane na kultowym welodromie Herne Hill w Londynie. Ośmiodniowy wyścig to prawdziwe wyzwanie dla śmiałków, którzy zdecydują się wziąć w nim udział. To swego rodzaju rytuał przejścia i niezwykle wyczerpujący test sprawności fizycznej dla każdego wytrawnego kolarza szosowego na całym świecie. Dokument przedstawia historię Tima McInnesa (prezesa Herne Hill Velodrome Trust) i Bora McCullagha (głównego trenera w Herne Hill Velodrome), którzy ukończyli 500–kilometrowy dystans podczas jednej nieprzerwanej jazdy po welodromie. Aby tego dokonać, pokonali oni 1,112 okrążeń na londyńskim 450-metrowym odkrytym torze kolarskim Herne Hill.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!