repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 3 października 2021.

Wielkie przygody dziobaka Jejku Jejku - zestaw filmów krótkich

reż. Matheiu Auvray

czas: 41’
produkcja: Francja 2017
język: polski

kategoria wiekowa: 4+
polska premiera

Jejku-Jejku to najfajniejszy dziobak, jakiego spotkacie. Żyje w Źródłach Underwood z całą bandą serdecznych przyjaciół. Poznajcie pracowitego ogrodnika Królika Bio, niespełnioną artystkę Żabę Zibu, niestrudzonego wynalazcę Misia Papu, a także sympatycznego Kraba Magaivera.

W krainie Źródeł Underwood najważniejsze są przyjaźń i przygoda! Mieszkańcy Źródeł nie lubią się nudzić, a jeszcze bardziej przeszkadza im smutek bliskich. Każdy jest tutaj barwną, niepowtarzalną postacią. Jako grupa zawsze znajdą jakiś sposób na to, żeby kreatywnie, z humorem i wdziękiem pocieszyć przyjaciela.

Wielkie przygody dziobaka Jejku Jejku to zestaw trzech wciągających animacji, których bohaterów od razu polubicie!

Czy wiesz, że…

filmowe przygody dziobaka Jejku-Jejku powstały na podstawie serii książek Magali Le Huche - popularnej francuskiej ilustratorki i autorki książek obrazkowych dla dzieci.

W programie:

  • Papu, asto-nie-nauta?, 7'

    Miś Papu za chwilę odpali kosmiczną rakietę, by wzbić się w przestworza i ruszyć na Księżyc. Wszyscy mieszkańcy Źródeł trzymają kciuki, żeby tym razem udało się choćby oderwać statek kosmiczny od Ziemi. Przez 3 sekundy wszystko idzie dobrze… Niestety, kończy się jak zawsze. Widząc wielkie rozczarowanie Papu, przyjaciele dochodzą do wniosku, że trzeba go jakoś rozweselić. Jejku-Jejku wpada na genialny pomysł. Jeżeli Papu nie może dotrzeć do Księżyca, to Księżyc dotrze do niego…

  • Jejku Jejku i lody marchewkowe, 7'

    Królik Bio ma nowy pomysł na zaserwowanie swoim przyjaciołom marchewki. Zrobił z niej lody! Ale dlaczego nikt nie chce ich jeść? Przecież jest lato, a marchewka jest bardzo orzeźwiająca! Dziobak Jejku-Jejku i Krab Magaiver postanawiają pomóc przyjacielowi. Zrobią mu reklamę. Do wszystkich potencjalnych klientów podchodzą indywidualnie i w końcu każdego udaje się przekonać do niezwykłych właściwości lodów marchewkowych. Każdego poza Jejku-Jejku…

  • Powódź w Źródłach Underwood, 26'

    Gdy kolejny dzień jest podobny do poprzedniego, dziobak Jejku-Jejku zaczyna się nudzić. Z wielkim zapałem próbuje namówić przyjaciół, żeby wspólnie przeżyli jakąś wspaniałą przygodę! Ale co zrobić, kiedy każdy z mieszkańców Źródeł inaczej rozumie te słowa? Dla Królika Bio największą przygodą jest uprawianie ogródka, Miś Papu chciałby gdzieś pojechać, ale musi jeszcze dokończyć jeden ze swoich wynalazków, Żaba Zibu codziennie przeżywa ekscytację, występując w swojej sadzawce. Z pomocą Jejku-Jejku przychodzi wielki deszcz, który zmusza wszystkich mieszkańców Źródeł do ruszenia się z miejsca… Będzie to wyprawa, po której będą całować suchą ziemię.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!