repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 2 października 2021.

Czarny Młyn - spotkanie z twórcami

Czarny Młyn

reż. Mariusz Palej

czas: 101’
produkcja: Polska 2021
obsada: Iwo Wiciński, Pola Galica-Galoch, Oliwia Ogorzelska, Borys Wiciński, Mateusz Winiek, Magdalena Nieć, Michał Lupa
język: polski

gatunek: przygodowy, familijny
kategoria wiekowa: 10+

Po pokazie spotkamy się z reżyserem oraz dziecięcymi aktorami: Iwem Wicińskim (filmowym Iwem), Oliwią Ogorzelską (filmową Natalką) i reżyserem Mariuszem Palejem. Rozmowę poprowadzi Michalina Drygasiewicz.

Chcesz przeżyć prawdziwą przygodę? Dołącz do dorastającego Iwo i jego siostry, którzy wraz z grupą przyjaciół muszą przeciwstawić się obezwładniającej mocy złego Czarnego Młyna.

Iwo to niepokorny nastolatek, który nie zawsze potrafi wspierać swoją mamę i młodszą siostrę Nelę. Gdy Iwo był małym chłopcem, jego ojciec zginął w wybuchu w Czarnym Młynie. Od tamtej pory całe miasteczko trzyma się z daleka od „przeklętego miejsca”. Kiedy to niepisane prawo narusza jeden z kolegów chłopca, zaczynają się dziać niemożliwe do wytłumaczenia zjawiska. Bo jak wyjaśnić to, że przedmioty zyskują własne życie, zwierzęta wydają się sterowane, a w lipcu pada śnieg? Dezorientacja sprawia, że relacje grupy przyjaciół zostają wystawione na próbę. Czy na bieg wydarzeń wpływa siostra Iwo, Mela? Gdy z miasteczka znikają wszyscy dorośli, dzieci wiedzą, że muszą trzymać się razem. Tylko wspólne działanie daje im szansę na przywrócenie normalności.

Nowy film twórców Za niebieskimi drzwiami to przygodowa opowieść o akceptacji i tolerancji, do której bohaterowie muszą dojść własną drogą.

Czy wiesz, że...

film jest ekranizacją bestsellerowej powieści uznanego twórcy polskiej literatury młodzieżowej - Marcina Szczygielskiego.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!