repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 30 września 2021.

Gdzie jest moja czapeczka? - zestaw filmów krótkich

reż. Are Austnes, Yaprak Morali, Andrea Love, Phoebe Wahl, Galen Fott, Sean Mullin

czas: 52’
produkcja: Norwegia, Szwecja, Dania, USA, Wielka Brytania
język: polski

kategoria wiekowa: 4+
polska premiera 3 filmów

Zestaw uroczych i zabawnych filmów animowanych, wykonanych różnymi technikami, opartych na popularnych książkach dla dzieci. Poznajcie sympatycznych bohaterów: skrzata i lisa, Pannę Tulipannę, niedźwiedzia z czapeczką oraz smoka Zoga wraz z księżniczką Pearl.

Codziennie wydarzają się historie, które mogą nas czegoś nauczyć. Przekonają się o tym nasi bohaterowie. Uroczy lisek zrozumie, że mogą pojawić się sprawy ważniejsze od jego głodnego brzuszka. Panna Tulipanna dowie się, że czasem, aby odnaleźć drogę do domu, trzeba się najpierw zgubić. Księżniczka Pearl udowodni upartemu królowi, że nawet on potrafi zmienić zdanie. A czy niedźwiadek wyciągnął lekcję z tego, co go spotkało? Oceńcie sami!

W programie:

 • Skrzat i lis, 9'

  Jest noc. Głodny i trochę nieporadny lisek bardzo chce napełnić swój pusty brzuszek. Trafia do zagrody, a w końcu do pełnego kurnika… Nagle coś chwyta go za ogon! To skrzaty w ogóle istnieją? Czy ten magiczny stworek otoczy opieką również liska?

  Czy wiesz, że…

  animacja to adaptacja opowiadania „Skrzat nie śpi” Astrid Lindgren.

 • Tulipan, 9'

  Panna Tulipanna została znaleziona w kwiecie tulipana przez sędziwą kobietę. Dziewczynka jest bardzo malutka, a świat nie jest skrojony na jej miarę! Mimo narzuconego przez staruszkę zakazu wychodzenia Panienka pragnie odkryć świat znajdujący się poza jej domem. Ciekawość zwycięża, a dziewczynka prawie natychmiast się gubi. Czy znajdzie drogę powrotną do domu?

  Czy wiesz, że…

  opowieść o Pannie Tulipannie to nowe ujęcie klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena „Calineczka”. Całość animacji – zarówno postaci, jak i tła – zostały wykonane z wełny.

 • Gdzie jest moja czapeczka?, 9'

  Niedźwiedź zgubił swoją czapeczkę. Z wielką uprzejmością pyta o nią każde napotkane zwierzę. Czy może wierzyć we wszystkie usłyszane słowa?

  Przewrotna animacja o niedźwiedziu doskonale oddaje styl książkowego pierwowzoru. Minimalistyczne ilustracje, zwięzłe dialogi i szelmowski humor rozbawią widza w każdym wieku.

  Czy wiesz, że…

  "Gdzie jest moja czapeczka?" znalazła się na liście dziesięciu najlepszych książek dla dzieci roku 2011 według „New York Timesa”. Książka została wydana również w Polsce.

 • Zog i latający lekarze, 25'

  Pełna humoru i przygód animacja o tym, że warto pomagać innym, a także z uporem dążyć do realizacji marzeń. Księżniczka Pearl tworzy z przyjaciółmi grupę latających lekarzy. Częścią tej ekipy jest uroczy smok Zog, pełniący funkcję podniebnego ambulansu. Pearl zdąży pomóc wielu istotom – poparzonej słońcem syrenie, uwięzionemu jednorożcowi czy przeziębionemu lwu – zanim król zamknie ją w zamku. Księżniczki nie mogą przecież być lekarkami! Ale właściwie to czemu nie?

  Czy wiesz, że…

  animacja powstała na podstawie książki Julii Donaldson i Axela Schefflera, autorów uwielbianego przez dzieci Gruffalo.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!