repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 16 czerwca 2019.

Why We Cycle, Dandyhorse Double

Bike Days: Why We Cycle, Dandyhorse Double

czas: 113’

Why we cycle
reż. Arne Gielen, Gertjan Hulster, Holandia 2017, 57'

Dla Holendrów jazda na rowerze jest jak oddychanie. Twórcy dokumentu przyglądają się fenomenowi tego kraju, rozmawiają ze zwykłymi użytkownikami ścieżek rowerowych i specjalistami w dziedzinach zrównoważonego transportu, urbanistyki. Wspólnie próbują odpowiedzieć na pytanie, co stało się przyczyną takiej popularności rowerów. Film z tych badawczo-przyglądających się. Być może właściwe osoby będą potrafiły wyciągnąć z niego włśaciwe wnioski i zaimplementować je na rodzimym podwórku.

Dandyhorse Double
reż. Dominic Gill, USA, Kanada 2013, 33'

Jest kraj, który bardzo chcemy odwiedzić. Choć kraj to za mało powiedziane. To opowieść, legenda, uniwersum. Kanada.

Dominic Gill bierze swoją rower typu tandem i wybiera się w podróż dzikiej i malowniczej Prowincji Alberty w Kanadzie. Jest wnikliwym obserwatorem, zagląda pod wieko historii, zdmuchuje kurz, próbuje zrozumieć kulturę tego rdzennie wielokulturowego regionu.

To dokument o pięknych miejscach, które czają się tuż za rogiem i czekają na odkrycie. Nie trzeba podróżować gdzieś daleko, by poznać świat, o którym nie miało się pojęcia. To naturalnie uwaga dla kanadyjczyków - choć my też poczujmy się zachęceni do odkrywania tego, co blisko nas. I tego, co daleko też.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!