repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 15 czerwca 2019.

Breaking The Cycle, Kolejny Start

Bike Days: Breaking The Cycle, Kolejny Start

czas: 124’

Breaking The Cycle
reż. Robert Rippberger, USA 2016, 63'

Co jest najpiękniejsze w kinie? Że opowiada piękne historie. My staramy się, aby chociaż w roli epizodycznej, ale występował w nich rower. Posłuchajcie o jednym z najważniejszych dla nas filmów tegorocznej edycji Festiwalu.

W 2010 roku u 20 letniego Matta Austina zdiagnozowano chorobę Huntingtona. Mając nie więcej niż dziesięć lat życia wraz z wujkiem postanawiają wybrać się w podróż rowerową wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych (400 mil). Celem tej wyprawy jest nie tylko potrzeba rozpowszechniania wiedzy o chorobie, ale przede wszystkim pojednanie zwaśnionej rodziny. Dokument o z góry przegranej walce i determinacji, by żyć i przeżyć jak najwięcej.

Choroba Huntingtona (HD) jest neurodegeneracyjnym zaburzeniem mózgu. Genetyczna choroba dziedziczna, atakująca ośrodkowy układ nerwowy, objawia się występowaniem mimowolnych, niekontrolowanych ruchów pląsawiczych.

Kolejny Start
reż.Anna Wiśniewska, Krzysztof Kuźnicki, Polska 2019, 35'

Za rzadko mamy frajdę pokazywać polskie filmy, za rzadko.Szczególnie dotyczące utytułowanych zawodników w dziedzinie nam bliskiej, jaką jest kolarstwo torowe.

Trening, masaż, zgrupowanie, hotel, testy na torze, zawody... To kolejny dzień z 23 letniej kariery Damiana Zielińskiego - sprintera, olimpijczyka, dwukrotnego zdobywcy pucharu świata w kolarstwie torowym. Bohater filmu spoglądając wstecz na swoje dokonania, zmaga się z podjęciem decyzji, którą wcześniej czy później musi podjąć każdy sportowiec. Albo kolejny start, albo koniec.

Po seansie spotkanie z reżyserami filmu: Anną Wiśniewską i Krzysztofem Kuźnickim

 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!