repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 13 czerwca 2019.

Voice Notes, The Bikes of Wrath

Bike Days: Voice Notes, The Bikes of Wrath

czas: 100’

VOICE NOTES - A Tandem Ride With Horst A. Friedrichs
reż. Montenegro & Lafont, Hiszpania 2015, 8'

Filmowy portret intrygującego fotografa Horsta A. Friedrichsa, który znany jest z niecodziennych projektów. Często swoje cykle prac dedykuje jednemu, charakterystycznemu dla kultury, elementowi. Poświęcił album m.in. odcieniowi DENIM jeansów, brytyjskim nastrojom i… rowerzystom. Ten krótki metraż to opowieść o stylu współczesnych rowerzystów, ich sposobie ubierania się, traktowania wzajemnie - słowem - przyglądamy się subkulturze okiem jednego z bardziej wnikliwych współczesnych fotografów.

The Bikes of Wrath
reż. Cameron Ford, Charlie Turnbull, Australia 2017, 80'

Absolutna perła tegorocznego programu. 1600 mil. 30 dni. 5 gości z Australii na rowerach. W portfelu jedyne $420 - równowartość $18 z lat 30. Wtedy, 80 lat temu, bohaterowie powieści Johna Steinbecka "Grona Gniewu" ruszali w podróż z Sallisaw w Oklahomie do Bakersfield w Kalifornii. Cykliści podążają ich śladem. Bo Ameryka wciąż rozpala wyobraźnię. Co dopiero samo jej wrzące serce. Niezwykłe połączenie filmu drogi z głębią literackiego majstersztyku, czujne i przenikliwe spojrzenie na Amerykę XXI wieku przez pryzmat nowatorskiej powieści Steinbecka. Czy współczesne Stany Zjednoczone różnią się od tych z czasów wielkiego kryzysu?

Film otrzymał Nagrodę Główną w konkursie naszego partnerskiego festiwalu Rueda - Festival Internacional de Cinema Ciclista de Barcelona 2018 to

Po seansie rozmowa przez skype z twórcami i bohaterami filmu.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!